| Loredana_4793 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care fac discriminari? Despre cei care judeca persoana inainte de a o cunoste? Cei care pun "eticheta"dupa aparente?
Ce parere aveti despre cei care ii exclud pe cei care au o problema fizica(spre exemplu:sunt mai plinuti, mai scunzi...)?
De ce sunt exclusi astfel de persoane?

Credeti ca toata lumea ar trebui sa arate ca"Barbie"sau "Ken" pentru a intra in anumite grupuri?

Răspuns Câştigător
| ClaraZ a răspuns:

Uite o intrebare interesanta.Deci ai foarte mare dreptate.Lumea din ziua de azi se uita numai la aspectul fizic, judeca dupa aparente, nu asteapta sa cunoasca sufletul unei persoane, mai degraba asculta barfele care deseori nu sunt adevarate.De ce se intampla toate astea? Pentru ca multe persoane sunt rele, daca au o situatie financiara mai buna decat alti se cred superiori fata de ceilalti.Nu imi place sa judec oamenii, dar sunt nevoita sa o fac. Daca as putea schimba ceva, ar fi persoanele care se cred mai bune ca altele, care ii exclud pe aceeia care au un anumit defect fizic, care sunt mai grasuti, etc.Conteaza sufletul, nu aspectul.In ochii lui Dumnezeu suntem la fel, asa ar trebui sa fim, sa nu mai existe rautate in lume.straight face

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Mentalitate din mileniul trecut.Egalitate doar pe foi. Vorbe si nicio fapta. Oamenii sunt rai si asta e o certitudine. Ce trebuie sa ai tu ca sa reusesti in viata este un caracer de piatra, chiar daca asta presupune anihilarea sensibilitatii