| LoOvE a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii de culoare?(adica cei "colorati" ai romaniei, dar romani, nu rromi)

p. s-pot fi cofundati cu tiganii?crying (nu vreau)

Răspuns Câştigător
| emillie a răspuns:

Te considera rrom daca ai comportament de unul, dar asa daca ai pielea mai inchisa la culoare, stai calma, stiu destule persoane asa care se intergreaza foarte bine, nu cred acum ca e vorba de culoarea pielii in societate.Cum ziceam, te considera rrom daca ai comportamentul tipic lor.

2 răspunsuri:
| mikilooooooooo a răspuns:

Tiganul se diferentiaza prin? nici tu nu stii asa ca numai faceti discriminare ca nu se ajunge la nimic.

| SEAL a răspuns:

Cati romani de culoare ai vazut tu in Romania coloratii sunt rromi care sunt in mare parte niste nespalati