| Ahitmbgitw a întrebat:

Ce parere aveti despre parintii care nu isi lasa copii sa asculte rock si cum ii pot convinge?

Răspuns Câştigător
| UnBroken2016 a răspuns:

De ce cred ca sunt parinti religiosi care cred ca muzica rock e satanista. De fel genul asta de oameni sunt fixati si rar isi schimba parerea despre ceva. Asculta si tu rock oriunde dar nu acasa.

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sunt cauza pierduta. Nu o sa le schimbi conceptiile la varsta aia.

| ToKen a răspuns:

Idei fixe.
Nu as incerca sa ii conving, ca n-as ajunge nicaieri.
Castile sunt sfinte.

| aXy99 a răspuns:

Foarte bine fac. Manelele ce au?

| Coloringthevoid a răspuns:

Convingei ca nu are legatura cu satanism-ul.Cel mai probabil asta cred ca e.Dar depinde si ce tip de rock asculti.

| RalucaRaluV08 a răspuns:

Nu cred ca poți sa ii convingi sa își schimbe decizia.Dar după părerea mea muzica rock nu are nici o legătură cu satanismul. Este un gen de muzica mai diferit, si mai rar întâlnit in România, unde manelele sunt la putere.Consider ca mesajul transmis de melodiile rock este mai puternic decât mesajele transmise de celelalte genuri muzicale.Si nu ma refer la mesaje subliminale sau alte prostii de genul. Vreau sa spun ca versurile te motivează si te încurajează, iar linia melodica îți da o stare nostalgică. Sincer, pe mine muzica rock m-a făcut sa trec peste multe perioade grele.Ma regăsesc in fiecare vers. Încearcă totuși sa le explici părinților ca este un gen de muzica, mai diferit si mai puțin promovat in Romania, dar care nu poate sa te influențeze spre rău. Daca tu asculți rock ești o persoana care stie sa aprecieze muzica buna.