| GreatLife a întrebat:

Ce parere aveti despre pers. gay? Una sincera, daca aveti de gand sa faceti misto, v-as multumi sa nu raspundeti. Am 19 ani si sunt curios de parerile altora. Totusi, cum a mai spus cineva pe site-ul acesta: "Sunt curioasă cum aţi reacţiona cei care sunteţi atât de agresivi împotriva homosexualilor, dacă vi s-ar întâmpla ca copilul vostru să fie homosexual? Şi fără fraze de genul "mie nu are cum să mi se întâmple", nimeni nu e scutit de nimic pe lumea asta." As vrea sa va ganditi si la asta. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Broscuta a răspuns:

Nu am nimic impotriva lor. Gay sunt cei mai buni prieteni pe care ii poti avea. Ideea e ca in general ei stiu sa tina un secret, stiu sa asculte si cand ai nevoie de un prieten, ei pot fi acolo. De cele mai multe ori personele gay nu se arata din cauza lumi in care traim. Sa fi normal pentru multi insemna sa te atraga un sex opus, dar nu este si o regula, cum ei doresc sa arate. In Romania, acesta mentalitate este foarte raspandita si multi nu accepta acest gen de persone, pe cand in alte tari casatoria intre gay/lesbi este legala.

13 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

. o sa incerc sa nu-mi las copilul. asa. fara educatie religioasa pentru ac acei. Homosexsoali nu au educatie religioasa nici cat negrul sub unghie! barbatul a fost lasat cu femeia! ( adam cu eva) nu a fost lasat barbat cu barbat (homo) sau femeie cu femeie ( lezby) dar daca copilul meu ar fi homosexsual. nu stiu. sincer cred ca as inebunii! Adica nu mi-as putea imagina! As fi distrusa! Adica sa ma gandesc ca niciodata nu se va casatorii! ca niciodata nu imi va aduce o nora acasa! ca niciodata nu va avea copii! ca poate va fi bocjocorit de lume, umilit! as vorbi cu el. las duce nu stiu. la biserica. la pshiholog. oriunde. numai sa nu ramana asa pentru tot restul vietii!

| 인스피릿 a răspuns:

Eu una am ajuns la stadiul in care homosexualitatea mi se pare mai normala decat heterosexualitatea. Totul a inceput cu desenele cu gay (aka yaoi) acum 4-5 ani. De atunci am devenit foarte deschisa la minte si mi s-a parut ceva normal. Acum doi ani, am inceput din nou sa ma uit la desene cu gay si o perioada am devenit obsedata de ele, dar mi-a trecut, am dat din nou in hetero. Acum jumatate de an am inceput din nou sa fiu interesata de acest subiect datorita a doi barbati foarte celebrii, pe care-i admir si respect foarte mult si care au o relatie stabila de 5 ani, desi majoritatea publicului nu stie. De atunci am citit foarte mult despre homosexualitate si-am urmarit multe documentare, am devenit total pasionata de ea, iar acum trei luni am inceput sa ma simt atrasa de fete.
In opinia mea, stereotipurile influenteaza foarte mult parerea dragilor nostri heterosexuali pentru ca ei asociaza gay=feminin, poarta roz; masculin = heterosexual. Bullshit. Marea greseala pe care o facem e ca presupunem ca toti sunt hetero pana ei spun ca nu sunt. Fiecare are dreptul sa iubeasca pe cine vrea.
Stii cum se zice "A right life does not necessarily mean a happy one, but a happy one is absolutely a right one."
I support LGBTA~~~

| Narcis2007 a răspuns:

Daca as avea un copil gay las bate pana iar veni mintea la cap

| summer12 a răspuns:

Eu n-am nimic impotriva cu ei. Daca i s-ar intampla sa zicem unui prieten bun cred ca l-as sustine. L-as testa inainte sa ma asigur daca mai are sau nu sanse sa isi revina la normalul cu care societatea noastra e obisnuita, iar daca nu, i-as fi alaturi.

| Andrei777 a răspuns:

Parerea mea: Gay sunt niste persoane... de 2 bani; Sau terminat femeile si eu nu stiu? Life OrGame vezi ca baiatul a fost lasat de dumnezeu cu femeia! Cum a spus si Gaby (Adam si Eva) Bvooo Gaby! Dupa parerea mea copilul meu nu poate fii gay decat daca nu o sa am grija de educatia pe care sunt rresponsabil sa i-o dau! Rectific : Am doar 14 ani rolling on the floor

| Miki_2661 a răspuns:

Până la urmă tot oameni sunt, tot fiinţe umane, chiar dacă au plăceri diferite faţă de alţi oameni. Nu cred că ar trebui să se facă discriminări, sau eu ştiu... să fie daţi la o parte. Părerea mea. happy

| Ododododo a răspuns:

Fiecare om alege ce doreste in viata nu vine nu stiu cine si ii zice a esti gay nu trebuie sa te ducem sa fii hetero neaparat Dumnezeu a dat omului dreptul la liberul arbitru omul practic face cum il duce capul.Sunt multe persoane care cand aud de aceste persoane zici ca ai rostit nu stiu ce cuvant extrem de vulgar.
Daca as avea copil mi-ar pasa mai mult sa fie fericit decat sa ii impiedic fericirea(am 14 ani)

| DiZZy_6407 a răspuns:

Pai ce sa zic e viata lui Dumnezeu nu a spus daca baieti trebuie sa fie cu fete sau baieti cu baieti fete cu fete... daca ar fi fiica fiul meu i-as spune ca nu este bine dar i-as spune ca face ce vrea cu viata lui.

| DiZZy_6407 a răspuns:

Eu am 10 ani.

| Vladuthz a răspuns:

Pun pariu prietene pe ce vrei tu, ca daca aduc in fata unui asa zis,, homosexual" o femeie goala, acelui asa zis,, homosexual" i se scoala

| GreatLife explică:

@andrei777, tocmai pentru ca ai doar 14 ani nu iti dai seama ce vorbesti acum. de ce crezi ca as alege calea cea grea? de dragul de a-mi complica viata?

| miegreu a răspuns:

Eu sunt homosexual si nu ma mandresc cu asta, din pacate asa m-am nascut, as face orice sa pot sa imi schimb orientarea sexuala, vreau o familie una normala, pana la urma urmei ma accept asa cum sunt deoarece stiu ca nu pot schimba nimic, si vreau sa stii ca la 100 de persoana aproximativ 8 sunt homosexuali si 80 bisexuali, este un studiu realizat in 2012 si e adevarat

| legarconquipeutrireetpleurer a răspuns:

Mie mi se pare absolut normal! Eu sunt gay si, sincer, uneori ma mandresc cu asta! Cel mai greu a fost sa le spun parintilor, dar, intr-un final, am facut-obig grin Mult succes celor care va confruntati cu acest,, mod de viata" Priviti increzatori si nu va pierdeti speranta!