| me_6767 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care poarta ochelari? credeti ca sunt dezavantajate in anumite situatii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, daca stii sa alegi o rama care sa ti se potriveasca.

23 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Bine ca ai pus intreabarea asta, cu ocazia asta mi-am adus aminte sa-mi pun ochelarii(i-am uitat in geanta de cateva zile)laughing. Ca sa-ti raspund la intrebare, imi plac persoanele care poarta ochelari, dau impresia unui IQ mai ridicatbig grin, mi se par sexy si atragatoare.(majoritatea). Eu port ochelari, desi sunt permanenti, ma pot bucura de o dioptrie mica si prietenii imi spun ca-mi sta foarte bine cu eihappy.

Anna
| Anna a răspuns:

@robert-iti sta bine cu ochelari, te prind bine, ramele se incadreaza perfect cu fata ta.Si pari si sexy si atragator.Multumit?big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Oricine poate purta ochelari si nu vad de ce sa fie dezavantajate, din contra le dau o anumita prestanta.

mlm
| mlm a răspuns:

Sint persoane chiar simpatice.

| andi a răspuns:

Nu e o bucurie pentru ei, dar sa stii ca unor fete le place mai mult, si unora le sta mai bine cu okelari!

| Dl.Inginer a răspuns:

Oupss.Anna,uita-te bine la mine, ti se pare ca sunt atragator? Dar sexy?tongue

| Dl.Inginer a răspuns:

Foarte multumit, Annatongue! Cred ca am rosit...blushing

| joy a răspuns:

Eu am o parere foarte buna despre cei care poarta ochelari, mai cu seama ca unul din ei este fratele meuhappy

| cristi a răspuns:

Am o parere foarte buna, cei pe care ii cunosc, arata bine cu ochelari.Ma gandesc serios sa-mi pun si eu, nu de alta, dar chiar am nevoietongue

| mikiscence a răspuns:

DIN CONTRA.AICI,...SI SIGUR SI LA NOI... E CHIAR TRENDY SA PORTI OCHELARI...ACUMA CA SUNT RAME DE ASTEA FRUMOASE ...SI MAI SCRIE SI D&G SAU EMPORIO ARMANI INTR-O PARTE...STII CUM E...MULTI ISI PUN CHIAR DACA NU AU NEVOIE!

Răspuns utilizator avertizat
| dalea a răspuns:

Eu cred ca persoanele care poarta ochelari au o anumita prestanta.

| Elena0210 a răspuns:

Nu am nimic cu cei ce poate ochelari. Sunt persoane ca si noi. Si eu ar trebui sa port ochelari dar nu-i port pentru ca numi palace cum imi sta.

| Elena0210 a răspuns:

Cred ca sunt dezavantajate dor atunci cand sunt doar daca sunt la gradinita sau poate clasele mici unde obisnuieste sa umble vorba "aragaz cu 4 ochi"

| MihaiA a răspuns:

Anna. pai uita-te la mine ca si eu am ochelari... sunt sexy?smug PS : tie iti sta bine ca iti da aerul ala de " profa " smug

| eu_4161 a răspuns:

Nu cerd ca sunt dezavantavati...de ce ar fi? Au ochelari de vedere...si ce daca? nu sunt diferiti de noi decat ca nu vad prea bine. fara ochelari...DE EXEMPLU:
colega mea de banca poarta ochelari...colegii ii spun"Aragaz cu 4 ochi"... iar eu o apar spunandu-le:"VA ESTE ciuda... duceti-va la spital ca sa va trateze!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ei bine si eu am avut ochelari si mam simtit foarte prost cand m-am dus cu ei la scoala. Daca ai prieteni care te plac foarte mult pentru ei va fi o schimbare minora, dar daca ai prieteni mai...acestia te vor face sa te simti prost. Sfatul meu este acela de a nu lasa pe nimeni sa rada de tine, sa te jigneasca. Iao ca pe o schimbare care are parte din viata ta si nu trebuie sa te jenezi de acest fapt."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Personal cataloghez omul după caracter nu după ochelari.
Avntaje și dezavantaje avem cu toții, nu numai cei care poartă ochelari.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E neplacut ca un om care nu a purtat ochelari o perioada mare de timp sa poarte acum ochelari, ochelarii sunt un accesoriu. Dar pana la urma? Sanatatea conteaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca in anumite situatii sunt mai inteligente.Cu,conditia sa-i foloseasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu port ochelari si ma simt foarte bine cu ei, chiar daca uneori se gasesc si dobitoci care se tin de glume nu prea amuzante, dar chiar ma amuza si le raspund cu aceeasi moneda incat sa isi de-a seama ca daca port ochelari sunt mult mai inteligenta decat ei; purtati ochelari fara grija; acest lucru o sa arate doar... ca sunteti mai inteligenti.Sincer nu cred ca exista dezavantaje, poate doar daca nu vrei cu indarjire sa nu porti ochelati si mai ales sa nu iti place cum iti sta dar sti pentru asta exista si lentile de contact (insa doar la persoanele care au peste 14 ani) va pup si mai vb.

| Andrei_6051 a răspuns:

Nu cred. dar daca tii neaparat sa nu maiporti ochelari si sa vezi bine si natural take a look: http://tinyurl.com/m5rzz9

| anqu a răspuns:

Nu. straight face. E normal sa porti ochelari daca ai nevoie. Eu port ochelari doar cand stau la pc. si sa stii ca sunt chiar super misto ochelarii. Bye-bye!