| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care poarta ochelari?

31 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Acum daca poarta ochelari ce, crezi ca va fi ignorata? Sunt si barbati cu ochelari, chiar daca nu e musai sa fie amandoi cu ochelari.In timp toti ajungem sa ii purtam, mai ales dupa varsta de 50 55 de ani happy

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Presupun că aştepţi răspunsuri de la băieţi, însă îţi voi răspunde, chiar dacă sunt fată.
Nu poţi judeca o persoană pentru faptul că are probleme cu vederea, sau pentru faptul că poartă aparat dentar.
Acestea nu reprezintă probleme grave, problemele grave sunt cele redate de comportamentul unei persoane.
PS - Nu ai de ce să te simţi complexată. Gândeşte-te la ochii tăi, nu la părerile altora. Doar cei total imaturi ar râde sau ar face glume nesărate.

Toate cele bune!

| anonim_4396 explică (pentru Hydrangeaceae):

Nu astept raspunsuri de la baieti :p ma gandeam in general la modul in care sunt percepute fetele care poarta ochelari: )

| Duucu a răspuns:

Le da o expresie de increzuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vad ce ar avea cineva o parere legat de faptul ca o fata ar purta ochelari de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista fete frumoase care poarta ochelari si fete urate care poarta ochelari si in ambele cazuri nu ochlearii sunt cei care determina asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea influenteaza aspectul fizic.
Poate ca ii da un "aer" mai "intelectual", insa, nu prea mai e valabila chestia asta.
Persoanele care te plac nu se vor uita daca porti ochelari sau nu, pentru ca nu e asta o rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haha, nu stiu de altii dar pe mine ma amuza intrebarea asta. Ochelarii sunt un accesoriu dragut.

Singura parere ar fi, bravo ei, pentru ca poate are nevoie de ei sa-i poarta zilnic, si ii pasa de sanatatea sa incat ii si poarta happy

| DarkAndDreary a răspuns:

Nu conteaza aspectul fizic.

| dana12848 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Ba conteaza laughing

| DarkAndDreary a răspuns (pentru dana12848):

Poate pentru tine.

| dana12848 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Pentru toti doar ca unui vor sa para prea inteligenti laughing

| DarkAndDreary a răspuns (pentru dana12848):

Trebuie sa intelegi ca nu toti sunt la fel.

| dana12848 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Http://web3.protv.ro/......cgowan.jpg are un suflet calduros de te topesti.te-ai conbina cu el?

| DarkAndDreary a răspuns (pentru dana12848):

Nu, nu sunt gay si am deja iubita.

| dana12848 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Aha si din prima eai vazut sufletul iubitei tale nu?laughing)))))))) fa frumusetea ei nu te-ai uitat de loc laughing)) hai bai sa fim seriosi

| DarkAndDreary a răspuns (pentru dana12848):

Nu, nu chiar din prima.

| dana12848 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Pai la ce te-ai uitat din prima nu la fata laughing vezi te contrazici singur...

| dana12848 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Http://web3.protv.ro/......cgowan.jpg ii schimbam sex-ul nu-i problema

| DarkAndDreary a răspuns (pentru dana12848):

Cand m-am contrazis?

| dana12848 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Ai spus ca frumusetea nu conteaza dar din prima nu te-ai uitat la sufletul iubitei talelaughing

| DarkAndDreary a răspuns (pentru dana12848):

Tu realizezi ca dureaza sa cunosti pe cineva, nu?

| dana12848 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Tu realizezi ca din prima nu te poti uita la suflet si vezi daca iti place de persona respectiva cum arata?

| DarkAndDreary a răspuns (pentru dana12848):

Dar daca treci peste aspectul fizic s-ar putea sa-ti placa acea persoana.

| dana12848 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Ba nu! nu te poti apropia de o persona daca nu o placi

| Celestina003 a răspuns (pentru dana12848):

M-am indragostit cand aveam 16 ani de unul care la inceput il consideram urat, dar dupa un timp, eram topita dupa el, dar nu dupa fizicul lui.
m-am indragostit de cineva virtual doar de sufletul lui, si nici nu stiam cum arata baiatul respectiv.
Presupun ca fiecare in felul lui cum se indragoseste...

| Biiskrem a răspuns:

Nu-mi pot forma o părere despre cineva pe care nu-l cunosc.
Cât de ipocrită să fiu să cataloghez pe cineva în funcție de calitatea vederii?
Tu ține-ți capul sus și ochelarii pe nas, scapă de complexul unor sticle.

| Georgemy2 a răspuns:

Daca e draguta e totul ok, dar daca e, asa mai nedraguta, nu...

| dana12848 a răspuns:

Depinde de fata dacae o fata draguta nu cred ca conteaza tongue

| Wukii a răspuns:

Nu contează aspectul fizic.

| maxcalin a răspuns:

Nu conteaza.