| deea_5245 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele emo? punk? rock? Dar Cocalarii?!?!?!?

25 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Ador aia Punk love strucklove strucklove struck

| JackieSue a răspuns:

Emo-niste suparati pe viata degeaba...ca asa e moda, deh.
Punk-niste tipi mai ciudati, dar stilul lor e destul de coolbig grin.
Rock-tipii care canta rock si iti zguduie creierii
Cocalarii-oameni creati din lipsa de ocupatie laughing

| Mwhahahaa a răspuns:

Emo-Termenul de "emo" vine de la "emotional" care ne poate duce, eventual, cu gandul la acele persoane ceva mai sensibile, afective, si usor de impresionat.
"Emo" este, de fapt, starea pe care persoana ce se considera astfel o are datorita unor deceptii peste care nu a putut trece (in cazul unora) sau datorita simplului fapt ca "filmul a fost prea frumos pentru a se termina astfel" sau a unor versuri "ce deprima" (in cazul altora).
Cert este ca aceasta stare nu apare doar de dragul de a fi "emo" ci, dupa cum au demonstrat si unii specialisti in domeniul psihologiei, de pe urma unor traume ce au modificat modul de a gandi, de a actiona.
http://media.bigoo.ws/content/35/266035/Emo-Graphics.jpg

punk-punk se mai asculta, dar din pacate nu se mai face. cel putin nu punk adevarat. intr-adevar o mica parte din post-punk, ska-punk, pop-punk -whatever- suna bine. dar nu mai e punk. mi se pare ingrozitor sa pui the stooges sau clash sau chiar dead kennedys in aceeasi oala cu blink 182, green day si EMIL.
http://3.bp.blogspot.com/......+girl.jpeg

rock-conform dictionarului enciclopedic: rock=orice stil muzical ce isi are originile in rock'n'roll. punk-ul e cat se poate de rock.

cocalari-cocalari si manelari, printese si pitipoance, razi de ei, n-ai ce le face. Cei al caror stil rafinat reiese din combinatia de manele cu minimal, bautura si femei. Cocalarul se mandreste cu pitipoanca, printesa lui, si lantul de aur cat mai gros.

Atat:)
sper ca ti-am fost de ajutor;))
pa`pa:*

by Andotsza:-h

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Emo...punk...rock...Tinerii trec prin faze din astea. Toti am trecut prin diverse faze de genul asta in adolescenta. E un mod de a-ti cauta o identitate sau de a te integra intr-un grup.
Cu cocalarii, se schimba treaba: astia, asa sunt ei...nu e ceva trecator, din pacate.
Un tanar "emo" de azi poate deveni, peste 15 ani un tata de familie serios, responsabil, un director de multinationala imbracat la Armani. Cocalarul...cocalar va sfarsi (in sicriu cu aer conditionat).

| Puiutz a răspuns:

Ceao ceao:*. hmm pai sunt stiluri diferitehappy. uitethinking eu de exemplu consider asa. daca ai blugi ruptzi sau o pereche de tenisi nu esti emo clarlaughing.cum cred unii. sa fim sincer. emo e un stil in care esti mai sentimental. esti putin mai altfel. si imbracamintea e aceeasi. nu ai doar o pereche de tenisi.ci doar tenisi. intelegi ce vreau sa zic?big grin. cum e in alte tari.probabil ca exista si pe la noi. dar nu asa multi pe cat se credstraight face. dar nu am nimic rau cu eibig grin.imi plac frizuricile lorlove struck. punk si rock e mistohappy. dar nu in exagerarebig grin. iar despre cocalaristraight face.acolo nu am o parere bunalaughing. doar niste increzutzi.care` se dau buticu`pamantului.straight face
Eu zic ca fiecare avem un stil al nostru.nu trebuie sa ne luam dupa altiitongue.nop?happy

pupici deea:*:*`

| Bishop a răspuns:

Emo & cocalari = naspa, penibil, aiurea, oribil.
rock & punk = n-am nimic cu ei, si eu ma mai imbraca asa cate o data, in acele stiluri vestimentare, dar nu exagerat cu cranii, 2-3 curele etc. laughing

| Encore a răspuns:

Ce sa mai zic de emo laughing
Emo-punk-rock love struck
Cocalari... de fapt mentalitatea romanului il face pe om cocalar... asta e.

| Nimeni a răspuns:

Despre cei care i`ai enumerat o parere :-&...rea...
Insa n`ai enumerat si rapp`eri...de ei am o parere :X buuuuna!

| daddy a răspuns:

Ewww nasty :|
umbla cu baieti de treaba si tu...

| EnterSandman a răspuns:

Chiar daca tara asta este plina de cocalari, pot asigura ca rockul nu va muri niciodata
punk este tot un subgen de rock
emo, sa fim seriosi, toti avem o picatura de emo in noi laughing

| Jupiter a răspuns:

Toti sunt oameni.

| Laura_5858 a răspuns:

Idem daddy laughing
nu. nici nu exista persoane emo in romania cred, sunt doar niste prefacuti pe trend. si nu exista persoane punk sau rock, alea-s genuri de muzica. exista doar persoane care asculta punk sau rock laughing
si cocalarii..eh..cocalarii

| Laura_5858 a răspuns:

Nu mai lua material de pe alte siteuri, "andotsza" :*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu mai suntem in perioda comunista si ca un democrat ce sunt fiecare cu treaba lui, daca ei asa se simt bine. sau ce cei diferiti trebuie eliminati?
hai sa fim seriosi nu traim in germania pe vremea lui hittler

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo, cred ca nimeni de aici nu stie ce inseamna emo cu adevarat, ca daca cineva vede o pers suparata, sau care e in depresii ii spune ca e emo, adica toti mai avem zile proaste, si toti "emolaii" din romania sau format peste noapte "de azi sunt emo".
Punkerii, mai depinde de pers de ex prietenul meu este punker, punker nu imitatie, el e ok dar are si prieteni care nu sunt chiar asa ok.
Rockerii, sa zicem doar ca majoritatea prietenilor mei sunt rockeri, sunt ok, acum depinde si de ce persoane dai, ca pot fi si nasoli rau.

Cat despre cocalari, nu am nimic personal cu ei dar daca nu ar mai fi asa de pusi pe scandal tot timpul, adica am prieteni care merg linistiti pe strada si pur si simplu se trezesc ca iau bataie.Cat despre muzica lor poate daca ar gandi putin ar alege o muzica mai "desteapta", sau care are aceleasi versuri tot timpul sunt schimbate numai intre ele si alt instrumental. Oricum am si prieteni cocalari, si ma inteleg f bine cu ei, dar nu vb niciodata despre muzica.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda ce sa zic... ce parere am? pai am fo si eu emo...si...ce sa zic... e o perioada f najpa...depresii chestii...totusi viata merge inainte ce nu-i asa.>>>? de ce sa sfarseasca? din cauza unei...suparari depresii tristete? a/? NU UIATI:viazta merge inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragutii aiaa punck dar emo! in niij un caz...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo... okk tongue nu am nimic cu ei happy asculta muzica misto tongue is okk... punk big grin my style ^^ do anything what u like, fuk the rullzzz XD, rock tongue nice nice happy, cocalari -_- FUK OFF, nu vreau sa vad ashea ceva, DEATH TO ALL cocalari/manelari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rock-eri pot fi metalisti, blackeri, ghotici etc, punk-erii sunt tot rockeri. Despre ei am o parere buna. Emochistii chiar au dreptate in multe lucruri, dar exagereaza cu depresiile. Ii urasc pe fake-ri.
Despre cocalari: no comment.
Eu sunt rocker, ascult toate genurile rock-ului si ma imbrac cu tendinte mai mult spre metalisti. Totusi nu vreau sa ma refugiez intr-un singur stil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 cocalari.pff.nu mai are rost laughing
2 emo e un tip de punk rock. nu are legatura cu supararea, imbracatul in negru, taiatul venelor, sinuciderea.
3 in general oricine se da punk e un ratat. punkul e tot un gen de muzica si subcultura e strans legata de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo=copii care nu au ce face si isi plang de mila. Punk=o adunatura de oameni in extrema scarboseniei.Rock=rockul nu va muri nici o data! Cocalari=specimenele romaniei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoanele "emo" sunt doar niste adolescenti care vor sa fie "cul" si trendy. Emo e de fapt un stil de Hardcore Punk din anii 80. Formatii ca Rites Of Spring cantau muzica emo, care nu vine de la emotional, ci de la emotive. "Emo" nu are nici o legatura cu imbracatul in negru, plansul, sinuciderea, freze idioate etc

Cat despre punk, e doar un gen de muzica de protest care a aparut in anii 70, cu niste formati ca The Clash, Ramones si Sex Pistols. Avand in vedere ca in punk ideea e sa fii tu insuti, nu prea ai cum sa fii "punk".

Rockul e o familie mare muzicala care include si punk, si emo, si heavy metal. Un rocker poate sa fie si un om care asculta Metallica, dar si un om care asculta Elvis Presley.

Cocalarii.ma abtin sa mai comentez.

| Чернобыль a răspuns:

Emo/Punk/Rock-Eu sunt emo, si sunt mandra de asta(Nu este doar stilul.Eu sunt foarte timida si uneori intru in depresie).
Cocalari-Da-i dracu' de aici.

| damian3 a răspuns:

Parerea mea. mi'e scarba de cei care critica persoanele dupa stilul lor de viata...fiecare se comporta cum cum doreste.si cocalarii si punkererii si rockerii.merita respectati.nu judecati o persoana dupa stilul de viata.ci dupa comportare.

| Ami_5210 a răspuns:

Deci...când spuneţi emo,nu înseamnă că ăla se omoară şi chestii de genul ăsta,e un simplu om ca şi noi. Punk şi rock sunt okei,persoanele astea cum le numiţi voi,emo,punk,rock sunt niste persoane de treabă, chiar dacă se drogează si fumează.Iar când e vorba de cocalari, imi vine să vomit.De ce? Păi.:1.Eu nu inţeleg muzica aia(dacă o putem numi muzică).2.A fi cocalar inseamnă ca ai rămas în epoca lui stră-stră-străbunicu si 3.Cocalari sunt nişte zdrenţe,ţigani care pe mine mă fac să vomit doar când au cuvântul "cocalar". Deci degeaba fugiţi de copii emo,punk, rock, ca tot mai bine e cu ei.Decât să devii cocalar ca ei mai bine, apucăte şi ascultă Metallica,Slipknot,Nirvana,Evanescence, Green Day.sunt mulţi, ai de unde să alegi. Încearcă şi ai să vezi ce bine şi frumos o să-ţi fie în viaţă.