| DeUtsza a întrebat:

Ce parere aveti despre razbunare? dau fundita pentru cel mai bun rasp

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu o practic.Nu-mi convine de cineva, las timpul sa sape prapastia dintre noi

| Liviu a răspuns:

Razbunarea e arma prostului
Decat sa te apuci sa distrugi un om cu cutitu
Mai bine o faci pe plan psihologichappy
-.-

| BellsC a răspuns:

Era o vorba''razbunarea e arma prostului''
Am incercat si eu o razbunare dar nu mi-a iesitlaughingasa ca am lasat`o balta.
Daca vrei sa o faci te sfatuiesc sa nu. O sa te simti bine pe moment dar dupa nu preawinkingsi poate ca persoana respectiva nici atata lucru nu merita din partea ta:*

| Happiness_8100 a răspuns:

Razbunarea este practic fara folos, daca tinzi sa "rezolvi"ceva pe seama ei.este doar ceva ce iti da impresia ca ai invins. oricum ti se va raspunde cu aceeasi moneda. cel mai bine este sa nu reactionezi atunci cand cineva te provoaca.

| alissya a răspuns:

Se zice ca Razbunarea e cea mai dulce... insa nu duce la nimic bun, pentru ca nu demonstrezi nimic daca te razbuni pe cineva decat ca te cobori la nivelul lui.Insa are si razbunarea asta un rol important in viata noastra, pentru ca poate sa fie o razbunare simpla si usoara si una dificila si grea, difera de la situatie la situatie.
Si eu am uneori ganduri de razbunare, insa apoi stau, calculez ma gandesc, renunt apoi dupa cateva ore iar revin de unde am plecat laughing
deci depinde si de ce fel de persoana esti tu, daca esti o pers cu dorinta de razbunare care arde in tine, nimeni si nimic nu te mai poate opri, insa daca esti o persoana care totusi stie sa ierte sa plece mai departe, sa lase tot in urma, atunci mai stai putin si pe ganduri inainte sa actionezi.Parerea mea : Razbunarea e si dulce dar si amara.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Depinde de situatie.Doar n-o sa omori pe unu' ca ti-a furat banii de in ghetata.Sunt putine cazuri in care razbunarea e strict necesara. Daca cineva isi bate joc de tine, vorbind cu el frumos si spunandu-i sa taca, chiar si ignorandu-l continua, dupa care mai cheama si pe altii, mai gandeste-te daca razbunarea nu-i o alternativa.Iti spun din experienta mea.winking
Si stiu foarte bine ce spun...