| Ginosaurus a întrebat:

Ce parere aveti despre Romania? Adica cum vi se pare voua tara aceasta si ce vitor credeti voi ca o sa aiba

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Un viitor nu tocmai bun. happy Sunt multumit ca m-am nascut in perioada asta.

Ce viitor o sa aiba?
Pai. profesori FOOOARTE putini (dupa cum bine observi, majoritatea sunt batrani. Asa este si la tine, nu? )
Salile o sa fie mai pline decat bibliotecile. Adica serios. ce fata s-ar uita la un baiat destept? happy Ala cu muschi si patratele e mai bunwinking
Relatii de pe la 8-9 ani. Daca nu ai relatie la varsta aia este vai de capul tau.
Toti o sa fie manipulati de societate. Adica daca toata lumea face aia si tie nu-ti place sa o faci, esti un prost!
Virginitate pierduta de la 13 ani.
Educatie din partea scolii si mai ales din partea parintilor 0 barat. Adica uita-te si tu la oamenii din ziua de azi. Imagineaza-ti cand o sa fie parinti. happy Ce educatie crezi ca o sa le ofere la copiii lor?
O sa fie si multi copii facuti din greseala (ca sa zic asa). Adica na... la cata educatie sexuala ni se ofera si la cat chef avem... happy
Numarul de avoturi pe an, o sa creasca. happy
Pe scurt. o sa fie un HAOS! Nu ca acum nu ar fi, dar macar in zilele de azi mai poti suporta lumea, cu greu dar poti.
Totul incepe de la sistemul de invatamant. happy Daca nu se face ceva in legatura cu asta... RIP. Oricum, nici nu prea cred ca o sa se faca. Sau daca o sa se faca, o sa fie prea tarziu happy.

| Nemessys a răspuns (pentru Nemessys):

Https://www.tpu.ro/......enisul-de/

Ce am zis eu despre sistemul de invatamant si despre educatia sexuala? :)...

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Nemessys):

Niciodata nu e prea tarziu
Un comunism daca da peste noi asa tot 50 de ani va fi mai bine dupa iar rip cativa zeci de ani si eliminati din europa incercam o unire cu moldova care probabil va pica o incercare de a intra in asia dar si asta va esua daca vom face unire cu moldova vom devenim tara independenta si transilvania va fi luata de unguri caci ei fac parte dintr-un continent si vor avea suport asa ca noi vom pierde ce tocmai castigasem
Adica reunim toata moldova dar pierdem tiata transilvania mai usor dai un cal pe o piatra
Vom lua optiunea ca am fost dati afara din europa devenim tara independenta obtinem unirea cu moldova si pierderea transilvaniei
La inceput moldova(republica) va face un complot sa iasa cu toata moldova din tara ceea ce ar putea fi obtinut daca nu tradatorii vor avea parte de o inchisoare de scurta durata si placuta dupa ce ies moldova(republica) va pleca singura iar atunci vom pierde alianta cu toti(ceilalti sor fi gandi ca am putea reveni) iar atunci vom fi atacati de toti din cauza pierderilor de resurse cel mai mult aur din lume si foarte putini oameni sa lupte atunci vom fi dezbinati in americani francezi engleji rusi germani si turci si mici parti de spanioli albaneji unguri belgieni si alte tari mici care au venit dar cel mai probabil vor fi luate de alte parti mici dar mai puternice
Iar romanii care vor scapa foarte probabil se vor intalni cu altii din afara vor merge inapoi si vor face revolte in tarile mici dar vom avea alt nume si va fi un dictator si poate cu noroc o sa ne luam tara inapoi poate dupa ne va veni mintea la cap si vom avea o tara puternica
Cel mai probabil vom fi terminati si nu vom lua nici macar un oras sau o comuna
Mersi ca ai citit tot daca ai facut-o

| Nemessys a răspuns (pentru Xdreaper21):

Nu-mi place mie politica sau istoria, dar ti-am citit cu cel mai mare drag raspunsul. happy

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Nemessys):

Mersi
Eu am scris cel mai realistic viitor daca nu vom avea comunism cat de curand

| Nemessys a răspuns (pentru Xdreaper21):

Pe altii ii doare undeva de asa ceva. Multi asteapta sa faca 18 ani ca sa dea de permis si de masina. SERIOS? Adica omule... cu ce dracu te ajuta pe tine masina aia (o intrebare stupida, stiu), dar nu inteleg de ce multa lume asteapta varsta de 18 ani, doar pentru asta. Eu sa fiu sincer, astept sa dau bac-ul straight face si dupa sa plec la facultate. atat. Nu ca m-as lauda, doar ca e... sincer e o gandire proasta.