| Notmyaccount a întrebat:

Ce parere aveti despre situatia invatamantului din ziua de azi? Despre cadrele didactice? Despre cat de mult sunt solicitate? Au salarii pe masura? Parerile voastre!

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Învățământul e la pamant, iti zic din experiență. Copiii sunt facuti niste robotei, gandirea le este îngustata. Cadrele didactice nu-si prea dau interesul, dar asta e din cauza ca nici elevii nu o fac. Nu sunt chiar atat de solicitate. Salariile sunt foarte mici, avand in vedere ca sunt oameni cu facultate.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Nu toti profesorii pe care ii vedem in scoli sau licee sunt buni pedagogi, chiar daca cunosc perfect materia pe care o predau, uni nu reusesc sa ii invete si pe elevi asa cum stiu ei, atunci degeaba ar mai fi profesori.