| blue007eyes a întrebat:

Ce parere aveti despre tatuaje? ce ganditi cand vedeti un om cu tatuaj(e) pe el(a)

21 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde de tatuaj. Sunt unii care îşi fac nişte tatuaje mari şi aiurea numai de impresionare, iar alţii care îşi fac un tatuaj finuţ care are un scop anume, care reprezintă ceva. De primele nici nu are rost să discut. Oamenii care îşi fac genul acela de tatuaje sunt penibili. Un om care îşi face un tatuaj pentru el nu îl face să-l vadă toată lumea. Îl face într-un loc mai ferit să îl poată acoperi uşor. Nu îmi influenţează cu nimic gândirea faptul că cineva are un tatuaj. Consider că e la fel de om cu sau fără tatuaj.

mira
| mira a răspuns:

Nu imi plac, dar exista libertatea de a apela sau nu la ele.Am cateva pps-uri in care tatuajele sunt considerate arta si anume pictura pe corp.

| AnaisC a răspuns:

Well, unele tatuaje au o valoare sentimentale, dar cele mari su multicolore sunt oribile, cele mici care inseamna o scriere sau numele cuiva drag ori o perioada din viata pers. respective, care ia schimbat viata in totalitate, sau orice cu valoare sentimentale, sunt chiar draggutzae, dar cele mari si colorate fara nici o semnificatzie, sunt stupide, sunt unii oameni care isi fac tatuaje doar de plictyseala.

| marsy a răspuns:

Inainte de a-ti face un tatuaj trebuie sa te gindesti bine. pn ca el ramana pe toata viata! Mie un imi plac tatuajele. si care isi face un tatuaj. este ca un simbol a ceea ce-i place. sau ceea ce il reprezinata!

| Orannginna a răspuns:

Om si el. Este decizia lui de a se tatua, oricum nu putem schimba asta. Mie nu'mi plac tatuajele dar nici nu am ceva impotriva celor ce si le fac. Corpul lor, stapanul lor. Daca ei se simt mai frumosi asa, de ce sa ii impiedicam si sa le luam aceasta bucurie ironizandu'i si aratandu'i cu degetul? Mi se par oameni normali, cu preferinte un pic excentrice. happy

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Vad un om care isi asuma pana la urma viata'' sa, depinde ce fel de tatuaje.sunt unii exagerati cu tatuajele adica omul-pisica si chestii de genu nici chiar asa. oricum sa te uiti pe discovery travel and living la miami INK sau la L. A ink cu KAT VON D. e una din cei mai buni artisti in tatuaje ...eu una mi-as face! anumite tatuaje chiar iti alina amintirea anumitor persoane. oricum sunt pentru in generalwinkinggo for it!`:d

| bogdand a răspuns:

Nu imi plac cele colorate sau cele foarte mari. Cele cu fete de oameni sunt oribile.Imi plac cewle subtile, la fete si chiar si la baieti.

| Irina a răspuns:

Draga @Lora, am doua tatuaje si nu sunt frustrata in niciun fel incat sa fi recurs la treaba asta ca sa atrag atentia. Amandoua conteaza foarte mult pentru mine si nu sunt la vedere, decat in foarte putine cazuri.

| Irina a răspuns:

Si sincer abia m-am abtinut sa iti dau un "stupid". Cum poti sa crezi si mai ales sa generalizezi faptul ca oamenii care au un tatuaj nu au ce spune sau ce arata? De curiozitate cati anisori ai? Sau in jurul tau sunt doar persoane cu anumite inclinatii maneliste sau spre grosolan incat sa isi fi tatuat cine stie ce minunatii pe corp?

| Irina a răspuns:

@blue007eyes, nu cred ca m-ai inteles. Eu am doua tatuaje deci e clar ca nu am nimic impotriva lor. dar m-a frapat, ca sa spun asa, gandirea unora precum Lora potrivit careia cei care isi fac tatuaje sunt oameni frustrati care doresc sa se afirme prin acest lucru pentru ca in alt mod sunt incapabili. De asta am intrebat-o ce fel de persoane are in jurul ei de si-a format o asemenea gandire. m-am gandit ca poate totusi are un fel de "scuza".

| Dianna_8523 a răspuns:

Pai, nu pot spune ca sunt contra. Pentru ca imi plac. Nu cele exagerat de elaborate. Dar imi plac. Cum a mai spus cineva sa te uiti la Discovery Travel and Living, L. a Ink sau Miami Ink. Acolo chiar vin oamenii care vor sa se tatueze cu un motiv anume! Cred ca as face-o... asta daca mi s-ar intampla ceva pe care chiar nu vreau sa-l uit.

Răspuns utilizator avertizat
| iris_7882 a răspuns:

Acu depinde si de tatuaj si de marimea lui. Unora le plac tatuajele deoarece cred ca asa se pot exprima mai bine. Fiecare are o pasiune! Si eu am un tatuaj facut pe picior dar e mai micut si mie imi place! Cred ca nu e asa de rau sa ai un tatuaj dar nici sa exagerezi cu ele ca dupa aia arata urat!

| blue007eyes explică:

Pentru irina, draga am 28 ani si am tatuaj cat despre manele sunt unele melodii frumoase nu toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi plac cei care si le fac si le pun la vedere. pana la urma daca simti nevoia sa ti-l faci, ti-l faci si gata, dar nu pentru a fi cool si la moda si pentru ca asa ai simtit. Nu imi plac cele mari si fara semnificatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine una, nu prea contează tatuajele, pentru că ştiu, şi cunosc atâtea persone bune, şi de ajutor, prieteni, şi amici cu tatuaje. Tatuajele sunt doar ceva ce îţi imprimi pe corp, pentru a avea alături toată viaţa pentru a nu uita de ce a fost odată, şi uneori pentru că arată bine, deşi oamenii încep să generalizeze, şi să vadă persoanele cu tatuaje ca nişte derbedei/piţipoance, ceea ce din punctul meu de vedere este nedrept, aşa cum spune Fuckin-Battlefield, şi eu am urmărit miami INK, şi aş putea spune că este interesant. Deci, mult succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei ce au tatuaje sunt oameni cu personalitate. Pentru ei, tatuajele au o valoare sentimentala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un mod de a te exprima liber... iti pui povestea ta pe propriul corp si sti ca o vei avea acolo tot timpu, si la bine si la rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.best-tattoo.net sfaturi utile despre tatuaje si piercing

| doraz a răspuns:

Imi plac cele discrete si cu un mesaj sau un desen normal.nu cu femei, nu cu tot felul de lanturi...

| DjrEaDyxXx a răspuns:

Poi frate asa cat de cat si mie imi plac cand vad la altu tongue da eu nu imi pot face pentru ca nu imi place tongue si multi mi-au spus ca nu sunt bune tatuajele tongue