| DSGline a întrebat:

CE parere aveti despre teribilismul adolescentilor?
Copii sunt ca pe vremuri?
Motivativa alegerea!
DAU funda!

Răspuns Câştigător
| ancutsa410 a răspuns:

Nu mai sunt ca pe vremuri din simplu motiv ca parintii nu se stiu ocupa asa cum trebuie de educatia lor. daca nu ai "ce 7 ani de acasa" degeaba...parintii din ziua de azi sunt prea ocupati cu munca, stresul e prea mare, si isi neglijeaza uneori copii, asta doar in unele cazuri.de ce exista si copii buni? isi pun unii intrebarea.sunt unii copii pe care asa ii lasa dumnezeu si stiu sa isi ia exemple bune in viata si incearca sa se descurce fara ajutorul parintilor, fara ca sa lii se spuna ce sa faca. dar sunt unii care pur si simplu de la o imaturitate se ajunge la nesimtire ssmd, urmand exemple negative daca mama si tata nu ii arata calea cea buna.

2 răspunsuri:
| Elyy_1788 a răspuns:

Noi nu suntem cum erau copiii in alte vremurihee hee.
Am evoluat, lumea a evoluat si noi, copiii, vrem o viata cat mai fantastica acum...
Suntem mai rebeli.

| Ryse a răspuns:

Am o parere foarte prosta parca ar fi scapati de la zoo
Ex. Sunt in clasa a -V-a si baietii de la mine din clasa (majoritatea) sunt niste IDIOTI.