| BlairWaldorfGGLeightonMeesterFAN a întrebat:

Ce parere aveti despre prioritatile adolescentilor din zilele noaste, incepand cu varsta de 12 ani, daca pot fi considerati adolcenti, nu copii? Prioritatile lor fiind: sexul, iesirile noctrurne prin oras, cluburi, etc...

Răspuns Câştigător
| aliyna a răspuns:

Sper ca in cele din urma vor isi vor da seama ca nu sunt pe drunul cel bun si vor incerca sa-si indrepte atentia spre ceea ce conteaza cu adevarat.Cred ca o parte din vina, pentru purtarea lor, o au si parintii pentru ca nu sunt atenti la schimbarile care se produc in viata copiilor lor.Lipsa comunicarii dintre parinti si copii ii indeamna pe adolescenti sa cerara ajutor si chiar sa-i copie pe cei din jurul lor, incercand sa fie altfel decat sunt in realitate.

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Din pacate nu vor realiza care e realitatea nici macar atunci cand vor da cu capul de pragul de sus.Pentru ca in loc sa vada pragul de jo vor cadea direct in prapastie.De unde spiritul de turma? Cine stabileste ca e cul sa ti-o tragi de la 14 ani? Cine zice ca e cul sa fumezi? Si de ce nu gandesc cu propria minte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai vazut copil de 12 ani in baruri sau cluburi, imi dau seama ca vrei sa deschizi un subiect pe tema capiatilor care pun intrebari aiurea pe TPU dar chiar crezi ca tot ce zboara se maninca? nu te-ai intrebat ca, poate, acest site are un psiholog care pune intrebari de acest gen ca sa cintareasca mentalitatea celor intrati pe site?