| flow a întrebat:

Ce parere aveti despre toata goana dupa putere in care ne sfasiem ca rechinii, si in care toti alergam

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Asta e inca de la inceputul lumii, goana dupa putere, dupa banii altuia, setea de razbunare etc
Acum, numai daca ai un ochi de critic poti sa mai vezi linia subtire dintre om si animal(daca nu ai ochi critic iti pui ochelari HDsmug). Si in lumea animalelor ca si in lumea noastra sunt lupte pentru putere, dar e o desebire esentiala:odata ales un lider el impune respectul pe loc.La noi, odata ce ai castigat o lupta se poate considera ca ai facut numai jumatate din drum. Celalata jumatate presupune mentinerea, apararea si contraatacul

2 răspunsuri:
| Contrast a răspuns:

Nu stiu de ce spui "toti" alergam...eu stau si ma uit la ceilalti cum alearga!
Si ti-as spune de ce majoritatea alearga dupa putere, dar cum sunt grabiti nu am apucat sa-i intreb, si oricum sigur nu s-ar fi oprit sa-mi raspunda!

| Anonim_4797 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar cum toate lucrurile evolueaza in timp, sper ca nu si acest lucru; adica ar fi ceva rau sa fie doar inceputul...