Întrebare recomandată | fergierikerikomike a întrebat:

Ce parere aveti ca la putere sa vina o Femeie ca Presedinte?

20 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ehehei, mai e cale lunga pina sa apara la noi o femeie cum e la nemti Angela Merkel, sau cum au avut-o englezii pe Margareth Thatcher! Tipul acesta de femeie, suficient de puternica incit sa poata detine functia de presedinte, este atit de rar, incit de aceea toti presedintii sunt barbati. Doar o femeie ca cele doua amintite cred ca ar face fata cu brio slujbei de presedinte, insa la noi la romani inca nu a fost descoperita niciuna. In rest, nu as avea nimic impotriva. Dar nici nu as dori sa ajunga vreuna ca Elena Udrea sau Eba.

| carpediem a răspuns:

Egalite, fraternite, suveranite... din partea mea sa vina si un/o transsexual sau un homo, dar in primul rand sa fie presedinte. Oooo Tepes, unde esti tu Tepes!?

| adriangabor92 a răspuns:

O parere foarte buna

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Crede-ma ca Romania este cat de cat o tara civilizata unde este egalitate, numai tarani (la figurat) zic femeile sa stea la cratita

| irbis a răspuns:

Pe mine nu ma intereseaza detalii de genul asta, insa sunt de parare ca nu ar trebui sa mai existe pozitia asta, democratia in sine fiind inlocuita.

| M25M a răspuns:

Nu ma intereseaza sexul, etnia, cetatenia, religia, orientarea sexuala, ci eficienta, deci daca este eficienta daca are putere de a schimba ceva in sistemul nostru si daca reuseste nu am nimic cu aceasta idee.

| dracu14 a răspuns:

Nu-mi pasa

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu vad de ce nu, atata timp cat stie ce face...
O seara buna!

Răspuns utilizator avertizat
| Euletitia a răspuns:

Buna! Mi-ar placea foarte mult sa fie o femeie presedinte si as vota-o daca ar fi o persoana capabila, cinstita, bine pregatita, cu cunostinte solide in amterie de politica, economie etc, ca sa ma exprim asa un fel de Angela Merkel a Romaniei. Imi doresc pentru taar mea un presedeinte bun si patriot, indiferent de sex, orienatre sexuala, culoare, religie, apartenenta politica etc

Răspuns utilizator avertizat
| NagatoTenseiHD a răspuns:

Idem Mihai big grin

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Ai capiat?

| Charmant a răspuns:

Daca ar veni cineva din afara tarii la putere ar fi bine, indiferent ca e femeie sau barbat, negru sau alb etc

| pysy5 a răspuns:

Eu cred ca atat barbati cat si femeile au aceleasi drepturi, chiar daca femeile sunt mai criticate si barbati le cred mai inferioare merita o sansa sa vedem ce ar face pentru. tara

| DennisDMR a răspuns:

Daca vrea sa faca un lucru bun din tara aceasta care acum e cam jos.

| PiratulJeck a răspuns:

Base e barbat?

| LenaELena a răspuns:

Ar fii o binecuvantare sau un blestem femeile sunt mult mai ambitioase pun mai mult sentiment in cea ce fac sunt mai abile acum depinde ce fel de femeie e ea daca e o persoana rea, josnica, egoista va duce tara spre distrugere iar daca e o femeie buna cu ambitia si abilitatea ei este posibil sa salveze tara

| Scumpik246 a răspuns:

Ar fi ceva nou si poate frumos deci de ce nu?happy

| superbasiscumpa a răspuns:

Nu conteaza sexul ci cum conduce