| mizantropuldinmine a întrebat:

`Nu mai am doruri, pentru ca dorul se preface in realizare` ce parere aveti si cum explicati?

1 răspuns:
| lary1399 a răspuns:

Doruri=dorinte
Atunci cand iti doresti ceva cu adevarat faci tot ce iti sta in putere (in limita posibilului, desigur) ca sa devina real, sfidandu-i pe cei care au zis ca nu o poti face si transformand totodata reusita intr-o realizare. Prima parte vrea totusi sa exprime faptul ca mereu trebuie sa ai grija ce iti doresti, la prima vedere fiind de vis, dar in esenta visul e cosmar. O dorinta prefacuta in realizare poate sa influenteze atat cursul vietii tale cat si al celor ce ti-au stat alaturi sau au fost impotriva ta.
Cel mai frumos vis are la baza un cosmar, asa cum, in strafundurile sale, un cosmar poate fi un vis frumos.