| MegaProXtreMm a întrebat:

Ma intrebam asa... oare dragostea are o varsta? Si cand e vorba sa ai un iubit la ce varsta ar fi cel mai bine? Nu de alta, dar am 15 ani si mama tot nu imi da voie sa am prieten si nu inteleg de ce. Iubirea e doar un sentiment, o senzatie.si ea imi interzice asa ceva.e absurd.Voi ce parere aveti?

14 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Asa e si mama, "nu ai voie cu baieti pana in clasa a XI-a", da sigur.
Daca voi avea un iubit nu-i spun, sau poate ii spun, oricum nu-mi va face nimic pentru ca stie cum e in ziua de azi.

| MegaProXtreMm explică (pentru Doηηa):

Macar a ta te lasa dupa clasa a XI-a...pe mine abia dupa facultaterolling on the floor)) *asa mi-a zis*

| Eveeee a răspuns:

Şi eu tot 15 ani. Mama nu mi-a interzis, însă mi-a spus că mai e timp pentru asta. Nu am ascultat-o, credeam că nu e nimic rău în asta. Abia acum am înţeles. Ea vrea să te vadă fericită, şi aşteaptă să mai creşti puţin ca să poţi trece mai uşor peste o despărţire. Însă nu e aşa, iubirea doare orice vârstă ai avea. Odată se va întâmpla să te îndrăgosteşti, nu ai cum să opreşti asta iar atunci îi vei spune mamei tale, iar ea va trebuie să accepte. Sfatul meu ar fi să faci tot posibil să fii fericită dar într-un mod raţional happy

| euuuy a răspuns:

La 15 ani nu se numeste iubire. CHiar daca e alesul nu e iubire pentru ca la acea varsta nu stiii ce inseamna asta. Ea se gandeste poate ca prietenul tau va vrea ceva mai mult de niste saruturi. Se gandeste ca o sa intretii relatii sexuale cu el si de aici se va complica situatia. Poate daca o asiguri ca nuai de gand sa faci asa ceva isi va schimba parerea.

| Wøodenpints a răspuns:

Pentru cetățenii din Vaslui obișnuiți cu rachiul de pufoaică și borhotul, dragostea n-are vârstă. Dacă știi ce vreau să spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are o varsta ca pustoaicele alea de 13 ani care au n spe mii de"iubiti" iti garantez eu ca nu stiu ce e aia iubire adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea mi se pare cel mai prostesc sentiment, te zapaceste de cap numai, la sfarsitul acestei iubiri vine durerea, nu cea fizica ci cea psihica. Ai destul timp si pentru prieteni, ca baietii sunt destui.

| Cudeea a răspuns:

Sincer nu cred ca te poti indragosti la 15 ani, te atrage cineva, iti place de el si eu zic ca asta e tot.Nu mi se pare o varsta deplasata pentru a avea un iubit, dar unele mame, precum a ta sunt mai riguroase in subicte ca asta si incearca sa fie protectoare.Adica nu vor sa te maturizezi asa repede.Dar in niciun caz nu e bine sa ai un iubit fara ca ea sa stie.Incearca sa mai vorbesti cu ea si sa o convigi de contrariu daca iti place mult de cineva. happy

| MegaProXtreMm explică (pentru Cudeea):

Pff,am prieten de mult si ea tot nu stie...laughing Daca i-as spune, sincer, cred ca m-ar da afara din casa.

| Cudeea a răspuns (pentru MegaProXtreMm):

Ohh, nu cred ca ar face asta, totusi e mama ta, dar se intelege ca nu lasa garda jos in privinta asta. Si daca afla de la altcineva nu crezi ca reactia ei ar fi mult mai rea? Cel putin eu asta cred.

| MegaProXtreMm explică (pentru Cudeea):

Aflase un timp si a fost rau de tot... abia am convins-o ca nu am...Desii tot cred ca nu m-a crezut. laughing

| Cudeea a răspuns (pentru MegaProXtreMm):

Deci mai bine ai astepta pana sa o instintezi in legatura cu asta. laughing

| Biancaalone a răspuns:

Pai sincer...mama ta crede ca copii din ziua de azi mai sunt cum erau pe vremuri! Adica...naiba.Altii la varsta ta au avut la reletii, ahaa! Dar mama ta vrea sa te si protejeze de toti prostii, k nu gasesti mereu numai baieti buni!

| Alexxxxx1 a răspuns:

Sincer? dragostea nu are varsta! crede-ma pe mine, si eu sunt indragostit si n-am 20+winking
Acuma in legatura cu mama ta, sunt unii parinti care sunt asa, insa ce poti tu face este sa discuti cu ea, spune-i ca indiferent de cati ani ai tie iti place de x, si vrei sa fii cu el...
Acuma zic eu ar trebui sal lauzi putin pe x, sa-i spui mamei tale niste povesti care il pun pe x intro lumina favorabila... ex: deci eram pe afara, a venit tiganu y si si-a batut joc de mine, si a venit x si ma aparatwinking sau bagi tu niste vrajeli laughing
Cam atata zic, is baiat, si fetele te pot ajuta mult mai bine ca minewinking
Sper ca te-am ajutat cu cv :*