| dEutSa_8892 a întrebat:

Ce pasari se pot tine in colivie, la bloc, in afara de porumbei? as vrea sa-i iau o pasare frumoasa prietenului meu de ziua lui si sa aiba legat de picior un biletel happy pe care scrie te iubesc... ce parere aveti?big grin

16 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna
perusii sau canariilove strucklove struck
sunt foarte dragutilove struck

bye

| hândel a răspuns:

O gaina ca face oo, si de fiecare data cand mananca un ou facut de gaina, isi aminteste cat il iubesti, iar daca va despartiti vreodata se va razbuna sugrumand gaina in loc sa te sugrume pe tine. laughing GLUMESC! tongue Acum sincer, eu sunt baiat si nu mi-ar placea ca prietena sa-mi dea o pasare intr-o colivie. Mai bine un rottweiler bebe. big grin Cel mai bine il intrebi ce ar vrea, sau daca-l cunosti destul de bine si stii ca vrea o pasare, i-ai un papagal si-nvata-l sa spuna: Te iubesc! Ar fi mai interesant, apreciat.winking

| Betty18 a răspuns:

Foarte ingenioasa ideea

pai un papagal cred ca ar fi frumos:X

| dEutSa_8892 explică:

Are o catelusa tongue

| Helene a răspuns:

Foarte interesanta ideea.perusii :de exemplu unul alb ar fi frumos

| YLLL a răspuns:

Papagali peruşi:X
Micuţi, coloraţi, jucauşi, dragalaşi.

| daddy a răspuns:

Eu am avut 2 papagali - perushii
si un canar happy
se pot tine si sticleti parca thinking oricum interesanta idea ta tongue
succes

| SpikE a răspuns:

Un strut e perfect, in plus aveti si ce manca!

| bugmafia a răspuns:

Neata
sunt de acord cu otonis. daca il cunosti fooarte bine si crezi ca i-ar place o pasare in colivie poti sa-i iei un canar, aia am auzit ca canta frumos. dar totusi cred ca iar surade mai mult ideea unui caine. e si mai usor de intretinut si il va tine mai mult timp decat o pasare in colivie care dupa mine sunt cam sensibile. tu sti cel mai bine ce ii place lui.la multi ani si din partea mea.

| maria4320 a răspuns:

Ideea de pasare in colivie m-a intristat intotdeauna, insa tinand cont ca ele sunt deja in petshopuri, poti lua orice, asigura-te doar ca e bine ingrijita ulterior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Și papagalul poate sta în colivie!
Ideea este excelentă.
La mulți ani și să-ți trăiască.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea romantica...vezi sa nu pici de fazan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti recomand, o chinui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasarea colibriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ii iei o zebruta australiana, nu face mizerie si canta putin are nevoie de putin spatiu, deci cred ca e o idee buna

| leonbogdan a răspuns:

Daca mai e valabila intrebarea, iti ofer eu o pereche de zebre australiene + colivie noua, la 55 ron.Sunt din Buc. ID: Leon_Bogdan