| edi_5630 a întrebat:

Ce perioada mai frumoasa din viata este mai frumoasa decat copilaria? >8-
Cat demult iubiti copilaria?
Ati vrea sa ramaneti vesnici tineri?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Glumesti? Vesnic tanar, vesnic copil fara sa gusti cunoasterea tot ce inseamna ea si consecintele ei amare? Nu.Niciodata.N-as da timpul inapoi pentru nimic in lume si cu atat mai putin l-as opri. Vreau sa cunosc.Si da, vreau sa mor.La ce imi trebuie vesnicia daca mintea mea nu e coapta? Sa raman la 17 ani, varsta la care esti prea mic ca sa fi mare si prea mare pentru a mai fi copil? Nu. Vreau sa cresc. M-am saturat sa nu fiu luata in seama pe motiv ca varsta din buletin nu indica maturitate

| pwp a răspuns:

Da, as vrea sa raman vesnic tanara
si as mai vrea si sa ma intorc la copilarie

| gigiro a răspuns:

Nici una. Nu numai ca esti iubit, ca nu ai nici o grija. dar cu timpul devine un punct de reper. Nimic nu va mai fi, ca pe vremea copilariei-pana si mirosurile se schimba.

| anss23 a răspuns:

Da...nu sunt sigura ca exista vreo perioda mai frumoasa decat copilaria. Poate doar cand esti student.As da orice ca sa raman vesnic tanara, si sa ii am mereu langa mine pe cei pe care ii iubesc.:X

| rockaholic a răspuns:

Dupa mine...adolescenta este cea mai frumoasa perioada a vietii.

| tina28 a răspuns:

Pai in sufletul nostru mereu vom fi copii si partea cu traitu vesnik nu stiu daca as vrea pentru ca ar muri toti cei pe care il iubesc.in schimba as vrea sa raman mereu frumoasa