| anonim_4396 a întrebat:

Copilaria nu este cea mai frumoasa perioada din viata... Cine este de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Dar peste 90% dintre adulti, iti vor spune, ca pentru ei copilaria chiar este (a fost) cea mai frumoasa perioada din viata. Toti am vrea sa ne intoarcem in copilarie macar pentru o clipa...in acea dulce nepasare, lipsita de griji, cand stii sa te bucuri de orice lucru marunt, cand traiesti fiecare clipa la maxim...

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Spune-mi dacă prin copilărie te referi cam până la 9-10 ani sau până la 15-16 ani, ca să știu ce răspuns să îți dau. Baftă

| Angel_4421 a răspuns:

Euuu:XMai ales de la 12 ani in sus:X:XE bine sa stii ca nu ai nici o problema...(cat esti copil)

| dreamout a răspuns:

Sunt de acord :X
Imi lipsesc serile pierdute in fata televizorului la tom si jerry, la scooby doo sau mikey mousestraight face imi amintesc cat de mult imi doream role, nu haine de firma. Imi e dor de noptile petrecute cu cea mai buna prietena, bataile cu pernesad
Ma gandesc cum alergam de dimineata pana seara, fara incetare fara sa ma gandesc ce forme adaug sau cat de obosita o sa fiu. Cum credeam ca prieteniile dureaza pentru totdeauna. Ma gandeam ca imi voi gasi printul din povesti, care sa ma faca printesa luisad Nu imi imaginam ca o sa descopar ceea ce inseamna dezamagirea, tristetea.
Imi lipseste totul. Da si in adolescenta e frumos, dar parca se creaza un zid intre copilarie si prezent, intre visele de atunci si cele de acum. Descoperim ce e durerea, dezamagirea si tot ce nu visam in copilariesad
pa pa:*

| dydy1 a răspuns:

Asa eu.eu nu as schimba adolescenta pentru nimic.

| alabala_4392 a răspuns:

Fiecare varsta/perioada are farmecul ei. Copilaria ar trebui sa insemne joaca, inocenta, lipsa grijilor. Traieste fiecare perioada cum trebuie caci nu le vei mai trai niciodata si bucura-te de fiecare clipa in care esti copil.

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine. Adolescenta e pe primul loc. Atunci iubesti simti. Copilaria ar fi pe locul doi. straight face

| belieber4ever a răspuns:

I don't like that... just I have one brother and now just he is very happy I'm don't, just... sometimes[and now I'm very angry and is my birthday :-( ]

| 123456 a răspuns:

Da asa este.:-p