| AvalohAlyn a întrebat:

Voi ati vrea sa ramaneti mereu tineri sau copii? eu SINCER DA. Daca s-ar putea as dori sa am intre 12-15 ani.Sa jucam fotbal copilaresc in curtea scolii,in curtea blocului, sa jucam Mame32(cu super-eroi de la Marvel)Sa primesc cadouri de Craciun care mai de care mai frumoase.Mai ales ca au aparut acum o gramada de chestii,jucarii pentru "balauri".Eu consider COPILARIA perioada mea de AUR! Adolescenta a fost mai incarcata cu greutati dar vad ca acum totul merge SPRE BINE
Apropo nu imi place deloc sa fiu matur,sa arat ca un matur si sa gandesc ca un matur, copilaria si adolescenta e atat de frumoasa...Chiar daca am avut greutati in adolescenta nu ma feresc sa spun ca a fost si este si foarte frumoasa.
Daca vi s-ar oferit posibilitatea, ati ramane mereu tineri ati accepta asta? Cam pe la ce varsta ati vrea sa ramaneti tineri?

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Copilărește atunci, cine nu te lasă?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,ai dreptate, copilaria e cea mai fumoasa etapa a vietii, sincer eu as vrea sa raman mereu undeva la varsta de 20-25 de ani cu mintea de acum

| ViVi99 a răspuns:

Da, mi-ar placea sa raman copil. Eu as vrea sa raman cam pe la 16 ani.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Copil? Dacă îți dorești să fii un copil în adevăratul sens al cuvântului, deja ești copil.Chiar nu aș vrea să rămân copil.

| AvalohAlyn explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Copil sau adolescent.Adica tanjesc dupa copilariesad

| TempusVernum a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Timpul sau chiar si timpurile.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Copilărește atunci, cine nu te lasă?

| aumih16 a răspuns:

Daca ar exista o masina a timpului ehe ce bine ar fi dar nu exista sa stii si tu ca nu multi accepta sa fie iar copii mai degraba multi prefera viata de adult desi responsabilitatile sunt mai mari decat atunci cand esti copil sau adolescent mi-e dor parca si mie de vremurile alea ale copilariei dar timpul anii si viata trebuie sa mearga mai departe asta este

| aumih16 a răspuns:

Pai iti poti alina durerea de exemplu cu poze video din gradinita generala ca de la liceu sigur nu te intereseaza asa tare ori daca nu incearca un psiholog sau un psihoterapeut el te va ajuta mai bine crezi ca ai sa primesti vreun raspuns mai bun de la cineva nu cred singurul care poate sa te ajute e psihologul sau psihoterapeutul ti-am spus zis ca nu toata lumea vrea sa fie copil adolescent pentru ca unii nu le-a placut viata asta mai degraba pentru unii viata de adult e mai frumoasa ca ofera beneficii mari nu mici din trecut nici nu ai cum sa inveti ceva important dar din prezent da poti invata ceva pentru viitor lumea numai este la fel ca inainte deoarece a avansat tu nu vezi mai toata lumea se gandeste la casatorie la un loc de munca etc si nu sunt subiecte tabu sunt normale firesti in schimb astea asa este viata de adult nu e usoara pentru ca ai prea multe responsabilitati dar poate fi si interesanta viata de adult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt oameni care nu stiu ce sa faca intr-o dupa-amiaza ploioasa de duminica dar in acelasi timp tanjesc dupa viata vesnica.

Nu, nu mi-as dori.

| TempusVernum a răspuns:

Timpul nu e totusi de partea ta.

| AvalohAlyn explică (pentru TempusVernum):

Stiu.Asta este.Eu incerc cat mai pot sa profit de adolescenta ca dupa vine responsabilitatea aia mare de tot.Si am auzit ca baietii se maturizeaza mult mai greu decat fetele.