| Gabby6y6 a întrebat:

Ce poate insemna atuncicind tu il tachinezi pe un baiat gen faci glume pe seamaa lui te asezi linga el ....si multe altele il ajuti cand are nevoie?
Mersi de rs

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca iti bati joc de el.
Pentru ca, daca ti-ar placea de acel baiat, nu ai face glume pe seama lui si nici nu l-ai tachina, ca te-ar durea sufletul sa-l vezi suparat, de aceea spun, ca nu-i pasa, doar isi bate joc!

| Gabby6y6 explică (pentru Violleta2022):

Nu am avut in vedere asta, glumele nu sunt in serios, el tot glumeste cu mine, nu sunt glume de care crezi tu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabby6y6):

Daca vorbestid e sarcasm, sa stii ca doare foarte rau si oamnii desii nu arata, se simt frustrati din aceasta cauza.
De multe ori mi-am schimbat parerea despre oamenii pe care-i placeam, doar pentru ca la un moment dat faceau glume de prost gust, care ma amarau.
Deci, atentie la tachinari, ca ranesti cum nici nu gandesti.
Ce inseamna pentru tine o gluma, poate insemna ceva josnic si jignitor pentru celalalt.

| Gabby6y6 explică (pentru Violleta2022):

Nu e genul te tachinare care crezi tu, el tot face asa uneori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar cam trebui sa stii tu de ce faci asta. laughing

| Gabby6y6 explică (pentru anonim_4396):

Este posibil sa il plac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabby6y6):

Cum pot sti eu ce simti tu?

Răspuns utilizator avertizat