| anonim_4396 a întrebat:

Se poate ca din prea multa dragoste sa te tachinezi cu iubitul/iubita mai din orice?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Vorba aceasta de la francezi ne vine:"Qui s'aiment se taquinent!"Si e valabila oriunde dar nu oricand mai ales daca tachinatul evolueaza spre ironie sau sarcasm.Numai bine.

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Da, daca ai simtul umorului. In unele situatii este chiar benefica tachinarea.

| costymaximus a răspuns:

Da si asta fara sa-ti dai seama.Ai impresia ca este o joaca, dar vezi ca din joaca sa nu se ajunga la lucruri neplacute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau din plictiseala, nu vad prin ce altceva te-ai putea tachina cu iubitul : A SE TACHIN//Á mă ~éz intranz. A face schimb (în glumă) de vorbe înțepătoare. /

| litlleangel a răspuns:

Se poate, dar mai este o cauza, poate va petreceti timpul prea mult impreuna, exact asa am patit si eu, stateam unul cu celalalt si zi si noapte, si baiatul tot baiat ramine, se simte prea sufocat, si se incepe cearta din orice, cred ca daca exista dragoste ar trebui sa existe si stima, depinde de baiat, poate ca este si din cauza ca nici unul din voi nu cedeaza.Incearca sa lasi tu de la tine daca vezi ca el nu cedeaza.Succes

| coocknice a răspuns:

Macar de ar fi doar atat! din dragoste ar fi in stare sa ajunga sa te si omoare din de miri ce! happy