| 16.laura.16 a întrebat:

Ce porecle au profesorii vostrii?

35 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Kracis~profa de fizica~porecla data de minedevil pentru ca sta cracanata la catedralaughing
Miss Nanu Obama~profa de mate~a venit din SUA cu niste idei "revolutionare"
Talby Zeul Chimiei~dirigul~Stie chimie cat pentru toti profii la un loc si ne da 3 si daca respiram la ora lui
Miss Topi~profa de istorie~Vorbeste singura si se satura de vorbit topaie pe la geamrolling on the floor
Nebuna de la 1~profa de psihologie~e nevasta lui Hitlerlaughing
Marmota~profa de romana~mananca ciocolata mereu si bea cafea
Baietasul~proful de bio~cel mai batran prof din scoala pe jumatate senil si fara frane(a cazut de 3 ori iarna asta)laughing

| fluturas a răspuns:

Yojalaughing, gumita laughing atat big grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Aveam un profesor in clasa a 5 laughing Si il chema Decianu parca straight facelaughing Si noi ii spuneam Decedatu rolling on the floor
Mai e o profesoara de sportlaughing Care e slabastraight face De fapt ce zic eu slaba laughing Foarte slabawinking Si noi ii spunem aschie rolling on the floor

| Sოﺁℓε a răspuns:

Profa de romana ai pitzipoanca ca tot urla ba nu pitzigoy rolling on the floor
profu d mate urangutan big grin eu ima pus porecla
la aia d bio diavolita blondarolling on the floorsi kateodata shakira

| User a răspuns:

Camila, turnu' eiffel, dulapu' popii, picasso, virginica laughing))

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Rapidu se grabeste
Biscu ii slab
Rata (merge ca o rata)

| Zâmbărici a răspuns:

Maimuta Judy, Mafia, Rata(merge ca o rata), Kiri

| Adya20 a răspuns:

Am o profa la cdl e mai nebunalaughing o cheama Ortelecan iar noi ii spunem Ortelekeishanrolling on the floor pe profa de bio o numeam Musca pentru ca numele ei era Muscalu, iar pe profa de romana "soricei" la plural pentru ca asa ne spunea si noua de genul ce faceti soricei?rolling on the floor

| ing. a răspuns:

Buna
Garbu e dirigu.
Nas mare respectiv Morcov e profa de muzica laughing
Creiere sau Gura de Aur e un profesor de informatica care are o proteza de metal aurie laughing
Pletana e un prof de mate laughing
Am niste colegi care ii spuneau unei profesoare "Voluminoasa" laughing
rolling on the floor

| alecs871 a răspuns:

Porecle la profesori day dreaming...
Cand eram la liceu, la sala era un sac de box, si pe ala l-am "botezat" cu numele profei de mate day dreaming (chiar, daca ma gandeam mai bine, puteam sa ajung un Dorofteihee hee )

| Katiee^^ a răspuns:

Psihopupaza, Branzica, Micheal Jackson, Mafalda laughing.

| Чернобыль a răspuns (pentru Katiee^^):

Cine e Michael Jackson din scoala ta?
LOL

| Katiee^^ a răspuns:

Michael*

| ruxybelle a răspuns:

Era in sc un profesor mai ciudat caruia i se spunea sicriu rolling on the floor

| Nişka a răspuns:

Profesorului de desen ii spunem homoDesenatorul, sau in generala profesorului de muzica [care era mai aspru] ii spuneam Ceausescu, sau profesoarei de istorie :Moldoveancalaughing)

| Cleona a răspuns:

Pai preferata porecla pentru profesorii (a mea) e Drakoiaska si facem asa un accent ciudat si ne punem 2 cornice ca de dracusor, o profesoara cu porecla Saveasca, altv prof Scoberca...

| Allegria a răspuns:

Pitica porno-diriga laughing

| Girl1234566547 a răspuns:

Profa de biologie:betty(cea urata) lol... e muma paduriirolling on the floorprofa de geografie(diriga): gaulicirolling on the floor de la numele ei de fam, sh multe altele...

| mihaela94 a răspuns:

Pe profu de mate il cheama D. Balan- porecla Balanel, profa de chimie- nospa

| Cretzule a răspuns:

Domnul de Religiebig grinJ Popa laughing

| SnicK a răspuns:

Pai.
Jepeto.
Profesoara "Pofteste La..." Pentru ca de fiecare data cand termina un elev de facut peoblema il POFTESTE LA LOC si mereu zice "Asa Multumesc, Pofteste La..." Si restul zicem noi.,
Iar inca o profa la care i spune "Daaaa? " Pentru ca la terminarea unei propozitii Mereu zice "Daaaa?" sau cand e nervoasa.
"Ati venit la scoala Daaaa?, Ia vino la tabla DAAAA?"
big grin

| zumba zumba a răspuns:

Pai lui anton lucian ii zicem antonella lui tanasescu sorin ii zicem castorul sau tzapu lui done ii zicem sile etc.

| adysor_2849 a răspuns:

Gusata

| rraluca a răspuns:

Dirigintelui din clasele 6-8 ii ziceam "surubelu", aveam o profa rea si urata de chimie ii ziceam "pitbull" acum in liceu, am un prof care se numeste Bretean (numele de familie) iar noi ii zicem "bretonelu, bretonas"cand cum tongue cam atat imi amintesc acum

| pretty27girl a răspuns:

Acum in a5a am profu de desen care e mai tantalau. ametit si zicem de la Nicoleanu - Alcoleanu. De fapt tot liceul ii zice asalaughing

| loredana2012 a răspuns:

Profa de romana din generala-Gladiatoarealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profa de biologie- tuchi
Profa de informatica- capra
dirigintele -purchi
aia de engleza-dormeza
nevasta lu` ala de fizica-urzica
profu` de georgafie -hasu rolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le dau porecle la profi, chiar nu ma intereseaza de ei straight face.
Si nici nu e frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Herry Potterlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai tare porecla este pentru profu' meu de mate. Ii spunem Barny.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profu de desen = tzuicah