| nebunyk a întrebat:

Ce pot face cand o prietena nu-mi mai vorbeste pentru ca zice ca ma laud si acum cand nu mai mai laud tot nu vorbeste cu mine pentru ca spune ca sunt copiatoare si ca nu pot gandi singura.Va rog frumos ce pot face cryingcrying ofer fundita mare si draguta

Răspuns Câştigător
| MeGhosta a răspuns:

Arata`i prin gesturi frumoase fata de ea ca nu este asa... incearca sa o faci sa iasa afara cu tine prin parca, fata blocului (unde puteti) si incercati sa lamuriti problema fata in afta.big grin Am experienta cu intamplari din astea :* La mine merge mereu cand fac asta :* oricum mai incolo odata si odata tot te va ierta... adica lolstraight face o prietenie nu se sfarseste prin a nu mai vorbi cu pers respectiva si spunandu-i un simplu pa! succes :* funda?smug

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Te lauzi, copiezi si nu poti gandi singura? De ce am eu sentimentul puternic ca ea are dreptate si tu stii asta? Niste chestii pe care trebuie` sa le stii, acum si mai tarziu:
a)niciodata sa nu te lauzi cu ce ai.Pentru ca acum n-ai nimic.Tot ce vezi/simti/mirosi/manaci/imbraci e rodul muncii alor tai
b)niciodata sa nu copiezi caractere doar pentru ca par frumoase.Habar nu ai cate planuri de razbunare se ascund in capul unui om frumos
c)gandirea, aici trebuie lucrat si inca mult. S-ar putea sa nu o ai niciodata si sa fi genul de persoana care e pierduta daca nu are indrumatori.Printesa,ai tai nu vor fi mereu langa tine, sa incaseze ei loviturile in locul tau asa ca invata de pe acum sa lupti pana nu te trezesti aruncata in arena

| Lora a răspuns:

Mergi si cere-ti scuze de la ea daca ai deranjat-o cu ceva, fa 2 bretari ale pieteniei una dai-o ei si una pastreaz-o pentru tine si sigur se va impaca cu tine. O zi buna!

| gigiro a răspuns:

Nimeni nu vrea fundite, vrem doar sa ne ajutam intre noi. Eu cred ca prietena ta, nu gandeste ca tine, deci nu va potriviti. Ea vrea sa-ti spuna ca nu ai o personalitate puternica, ca faci totul ca sa te faci placuta, dar faci lucruri care nu te reflecta pe tine.Fii mai tu insati-vrea sa-ti spuna prietena.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Te mai ti de prietena aia? E nesimtita rau sa-ti zica asa ceva! Fa-ti alti prieteni, las-o in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-a pierdut increderea in tine, las-o balta.cauta alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta nu te merita daca iti spune asa ceva.las`o in pace si iti va fi mai bine.nu e o prietena adevarata daca ti-a zis asa ceva.las`o balta