| minix20 a întrebat:

Ce pot face legal daca cineva a postat o poza pe story cu mine fara consimtamantul meu?

3 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Să vorbești cu persoana aceea despre subiect.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Sa discuți cu persoana respectivă si dacă nu ajungeti de comun acord cu un rezultat final, este nevoie de intervenția politiei sau a unui judecator.

| MiNaToN4M1K4Z3 a răspuns:

Incerci amiabil cu el, daca nu merge du-te la politie, se poste face si dosar penal dar daca e pana in 15 ani il sperie politia si mine, doar sa faci ss la story ul lui