| Nathalie18 a întrebat:

Ce pot face pentru a creste masa musculara si a slabi in acelasi timp?

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa mergi la sala de forta, sa faci firness.

| Nathalie18 explică (pentru MihaiNicu23):

Fac deja..as lua suplimente dar nu stiu ce sa iau

| siriusblack98 a răspuns:

Daca vrei sa ai rezultate de exceptie, intai fa exercitii strict pentru slabire si abia apoi pentru masa musculara.Masa musculara presupune sa iei in greutate, slabitul presupune sa pierzi in greutate, deci se bat cap in cap.Asa ca ia-le pe rand.

| AnastasiaK a răspuns:

Masa musculara:
-surplus caloric
-aproximativ 1, 5g proteine pe kilogram corp (acum depinde, unii au rezultate mai bune cu 2g)
-antrenament cu greutati (8-12 repetari, cand poti mai mult, adaugi greutate)
-odihna suficienta

Slabit:
-deficit caloric
-2g proteine pe kilogram corp
-antrenament cu greutati
-cardio (preferabil hiit)
-odihna suficienta