| Abcfunny a întrebat:

Ce pot face sa-mi intarzie menstruatia? azi plec la mare si pe 16 imi vine ...si ma tine 4-5 zile si nu vreau... exista vreo metoda fara sa iau medicamente?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu exista nici o posibilitate.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu exista decat cu medicamente in rest ...Nu mergewinking

mariana
| mariana a răspuns:

Din pacate nu exista o metoda prin care sa-ti intarzie ciclul decat sarcina si cred ca aceasta nu a stat in viziunea ta. Si daca ar exista vreun medicament, nu cred ca acesta ar fi bine sa fie folosit, pentru ca acest lucru ar putea sa-ti deregleze ovulatia si functiile aparatului genital.
Daca in aceasta perioada trebuie sa mergi la mare, atunci nu poti sa faci baie si nici sa stai la soare, lucru care-ti strica vacanta, daca aceasta vacanta nu poate fi amanata. Poti sa citesti, sa te plimbi si sa te odihnesti, pentru ca vei avea nevoie de forte noi pentru viitor. Vacanta placuta si nu dispera, am mai fost si noi in situatia ta si ne-am descurcat, cu natura nu prea poti sa te pui, ea isi urmeaza cursul. Multa sanatate.

| JustMeFlory a răspuns:

Fara medicamente nu. Oricum deja este tarziu sa mai poti face ceva.Erau niste medicamente Orgametril si se lua cu 2 saptamani inainte sa pleci la mare, si ti se oprea. oricum nu recomand sa foloseasca nimeni asa ceva fara avizul medicului.Si eu am problema asta... dar poate voi avea noroc!happy
Succes si vacanta placuta!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu exista.
decat medicamente.in rest... nu stiu

| yanny`s a răspuns:

Mai bine ia la tine niste ob-uri si cand iti vine le poti folosi. Asa poti intra in apa. Dar la cat de frig e aici pe litoral.Arr...Apa e calda dar afara vant si frig.Asa ca.Nu-ti mai face atatea probleme.

| Allexaaaandra a răspuns:

Cica, daca bei big grin se mai amana tongue.Vezi si tu, bea un pahar, doua de ceva tare.blushing Indicat ar fi tuica.laughing Da' acum serios, sau coniac big grin.Nu stiu, mai asteapta raspunsuri.tongue

| ingerash_1766 a răspuns:

Fara medicamente nu se poate, incearca sa iei anticonceptionale, dar cu cea mai mica doza disponibila de hormoni, acestea iti va opri ciclul pentru perioada in care le iei, dar poate sa aiba si efecte secundare, adica sati vina ciclul in ziua in care ai inceput sa le iei, sau greturi, dureri de cap, crampe, dar de cele mai multe ori nu se manifesta efectele secundare, eu asa am facut si a avut efect, happy

| Adelaide a răspuns:

Nu prea poti face nimic din pacate aceasta intrebare am pus-o si eu in urma cu o luna si nici un raspuns insa eu iti recomand daca vrei sa stai la plaja tampoanele ob insa ai grija sa schimbi cat de des poti si mai ales dupa ce iesi din apa concediu placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceraca cu vitamina K... din cate stiu iti intarzie 2 saptamani...winking. asa mi-a spus o prietena...

| BeatriceRamo a răspuns:

Are dreptate alx daca o sa bei si tu un pahar doua de ceva tare ti se opreste luna astawinking dar o sa-ti tina mai mult luna viitoarestraight face si o sa ai crampe foarte dureroasestraight face...bine daca incerci metoda aceasta nu exagerawinking...vacanta placutahappy!

| georgianaelena12 a răspuns:

Imi pare rau dar chiar nu stiu, incearca pe net trebuie sa fie ceva.

| vivienteajuta a răspuns:

Nu prea exista dar cred ca e ceva si eu am pus intrebarea si cineva mi-a dat un raspuns de genul genul cand iti vine prima data (in prima zi de luna asta ) pui pe o foaie de hartie 2 picaturi de sange si zicea ca dureaza menstruatia doar 2 zile nu am incercat dar o sa incerc maine ca maine imi vine si maine plec ps bafta pa pa