| bOom a întrebat:

Ce pot sa fac ca parul mea sa stea drept drept? Chiar daca il indrept cu placa se onduleaza la capete foarte repede?

2 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

In primul rand, sper ca folosesti o crema de par impotriva efectelor placii.ca stii ca daca exagerezi cu placa iti arzi parul de o sa ajungi sa plangi dupa el, nu?
in al doilea rand, ai varfurile despicate? pentru ca varfurile despicate sunt mai rebele si placa nu le prea domoleste. exista la farmacii niste seruri care trateaza varfurile despicate (asta daca nu vrei sa le tunzi). si tot in comert, la raioanele de cosmetice/creme etc gasesti creme de par care au efectul de a-l indreptate. ca asta: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0
teoretic, dupa ce folosesti crema asta, n-ai mai avea nevoie de placa. dar, in functie si de tipul tau de par, poti sa dai cu placa dar numai dupa ce crema s-a uscat bine de tot pe par. ca daca parul este umed si folosesti placa, il arzi.

| daiana a răspuns:

Indreapta-l cu o placa la mai multe grade. =b
dau cumpara-ti o placa pe care sa o folosesti 1 data pe saptamana sau de 2 ori tot asa speciala cu multe grade si o sa tina.
pa-pa. love struck