| măcheamăăăî a întrebat:

Ce pot sa fac pentru mainile mele care sunt mereu foarte reci? happy

9 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca ai aproape intotdeauna mainile si picioarele reci, inseamna ca ai probleme cu circulatia sangelui (nu e grav, doar ca extremitatile raman aproape tot timpul reci). Poti incerca sa faci exercitii fizice constant, de cateva ori pe saptamana- s-ar putea sa ajute. Mai exista si suplimente nutritive pentru asta, dar nu functioneaza intotdeauna.

| mona a răspuns:

Ai o problema cu circulatia sangelui la fel ca mine si nu stiu daca poti face ceva in privinta asta

| LarissaMouse a răspuns:

Buna! Sa stii ca si eu am mainile exact la fel. La mijlocul verii eu am mainile reci si daca vreau sa ma racoresc le pun pe fata laughing E un mod bun de a le folosi laughing Insa nu e nevoie sa faci nimic, pentru ca fiecare persoana are o alta temperatura a corpului, a mainilor.
O seara frumoasa!

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Incearca si tine incheieturile sub un jet de apa cala, cat suporti. Incearca sa le misti, sa faci exercitii.
Si eu am mainile reci, dar nu ma deranjeaza.
Se spune ca persoanele cu mainile reci, au inima calda si sunt sincere! :*

| Danysan a răspuns:

Circulatia sangelui proasta -Incearca sa ti un regim pentru asa ceva ca sa influentezi oarecum scurgerea sangelui.Stiu ca afinele ajuta.

| bogdan72 a răspuns:

Ai circulatie proasta, intreaba pe la un magazin naturist ce ai putea sa iei ca remediu pentru treaba asta. Daca functioneaza ceva sa imi spui si mie laughing.

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Se zice ca cei care au mainile reci sunt sinceri. laughing Dar eu cred ca stai cam prost cu circulatia sangelui...sincer nu stiu daca va merge, dar incearca sa mananci afine, afinele sunt bune pentru circulatia sangelui si multe altele. happy Poate te-am ajutat! O seara buna!

| 00SweetTweety00 a răspuns:

N.I.M.I.Cwinking
Unii au mainile calde, altele au mainile reciwinking este ceva genetic, oarecum, si nu are,, leac`` puppy dog eyes
Te pup puppy dog eyes

| Seby1994 a răspuns:

Misca-le.Freaca-ti mainile> Misaca-ti degetele. si eu am aceeasi problema.