| Helvete a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu mai am ochii rosii? (in afara de picaturi)

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Poti avea ochii rosii din cauza unei conjunctivite, din cauza cititului prea indelungat, din cauza luminii necorespunzatoare, din cauza unui curent de aer (aeroterma, aer conditionat etc), din cauza televizorului/ monitorului si un lucru nedorit din cauza unor dioptrii pe care nu le corectezi prin purtatul ochelarilor.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| drg1994 a răspuns:

Pai asa e nu mai sta la pc sau cred ca ar fi mai bine sa te duci la un control medical ma intereseaza starea ta de sanatate pa

| stillhartu a răspuns:

Sa dormi mai mult, sa nu stai in fum (asta daca e cazul), sa nu bei, sa nu te droghezi (daca e cazul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate esti prea obosita sau poate ai prins curent si o sa treaca curand

| dya25 a răspuns:

Lentile de contact colorate.