| Bubbleee98 a întrebat:

Ce poti devenii daca umrezi un profil de UMAN?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Bai... Intrebarea asta e cam nepotrivit pusa in sensul in care profilul liceului nu prea are treaba. Am cunostinte care au terminat profil mate-info si s-au dus la faculta la psihologie. Cunosc care au terminat SS sau filo si s-au dus la medicina (dracu i-a pus...). Intr-adevar conteaza pregatirea din liceu. Pentru ca la filologie, din a 11-a, nu mai studiezi anumite materii si anume materiile apartinand profilului real. Deci mai greu sa intri dupa la politehnica etc. In general, cei care termina un profil uman se duc la drept, limbi, psihologie si facultati de genul asta.

3 răspunsuri:
| diskjocket a răspuns:

Orice nu implica matematica (exceptie stiintele sociale), fizica, chimie.

| unconnected a răspuns:

Pai daca mergi la filologie ai putea sa devi profesor de limba romana, de franceza sau de engleza sau traducator.Te-ai mai putea duce si la drept thinking Altceva eu nu stiu.

| adinaciosescu a răspuns:

Profesor de lb.romana,lb.straine,asta daca faci o facultate.Educatoare,secretara,functionar public, practic orice meserie care nu implica matematica intensiv