| anca118 a întrebat:

Ce poti sa faci cand esti de serviciu pe scoala, ca sa nu >teplictisesti?Dau funda

10 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai depinde ce ai voie, ca prea multe nu poti sa faci. Daca ai un telefon smart atunci poti sta pe internet. Asculti muzica. La noi se facea de serviciu aproape de clase si daca faceai galagie ieseau profesorii. Deci pica vorbitul la telefon prea mult sau mai stiu eu ce. Dar daca ai voie, iti poti lua un amic cu tine.

| anca118 explică (pentru IsabelaIssa):

La noi nu e approape de clase de loc

| William a răspuns:

Joci X si 0 si discuti cu colegul.

| Melancolică a răspuns:

Să te plictiseşti plictisindu-te.happy
Nu o lua în nume de rău, dar tu ai două opţiuni ori să refuzi să stai de serviciu ori să stai şi să te plictiseşti, altceva chiar nu poţi face într-un hol golhappy.
Baftă!

| anca118 explică (pentru Melancolică):

Nu refuza ca ii fain sa stai la poarta ca am mai stat si ii super scapi de ore etc big grin

| MBG a răspuns:

Iti iei niste carti la tine sau telefonul si castile.

| EaEmma a răspuns:

Citeste o carte, rasfoieste o revista

| TURCUL0001 a răspuns:

Doar faci de serviciu cu un/o coleg/a si teoretic nu te plictisesti doar daca nu socializezi cu colegul/a, daca nu iti place sa socializesi i-ati o carte.

| Liviu_Mihalcescu_1969 a răspuns:

Ia-ti o carte

| Nueu10 a răspuns:

Iti iei un mp3 la tine si asculti muzica.Iti incarci creditul si vorbesti cu baiatul care iti place! oricum, o sa mai stai cu cineva deci nu o sa te plictisesti. Faceti glume, radeti de cei care trec prin fata voastra.Nu te mai gandi, oricum, in momentul de fata o sa vezi ca iti vin idei geniale.crede-ma,am fost de servici de multe ori.