| crystynaradu a întrebat:

Din ce clasa esti de serviciu si ce poti sa faci acolo?

8 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

La noi din clasa a 7. a
:d

| 43v3r a răspuns:

Pai din a7a semestrul 2 si suni, ajuti prof etc
funda big grin

| AlexandruVlad432 a răspuns:

Salut, din clasa a IV-a.Nu prea faci multe lucruri:
Trebuie sa suni de intrare/iesire
Sa deschizi/inchizi intrarile in scoala
Sa faci diferite "questuri" date de profesori(sa te duci pana la sala de sport sa ajuti o fem de servici big grin)
Sa urici/cobori scarile scolii fara nici un motiv intemeiat
Sa stai in scoala pana la terminarea orelor.

Ajungi acasa si dormi dus!big grin

| ralurawrr a răspuns:

Buna. Dupa cate stiu eu dintr-a patra asa ne-a pus pe noi.In mod clar incepe treaba serioasa dintr-a cincea.Pa.

| Chocolateee a răspuns:

Buna.
Pai esti de serviciu din clasa a 5a sau a 6a.
Trebuie sa suni de iesire si de intrare la ore, trebuie sa incui[in timpul orelor]si sa descui[in pauze] usa de la elevi si s`ar putea sa te trimita profesorii/invatatorii sa faci diferite lucruri.
Cam atat.big grin
Fundita?

| Andreea_9197 a răspuns:

Dupa clasa a4-a. Sper ca te referi la serviciu pe scoala.Acolo trebuie sa ai grija de intrarea elevilor sau a profesorilor ca sa nu intre oricine in scoala, sa apesi pe butoane ca sa suni la fiecare usa(daca aveti) si sa suni cu clopotelul pe la fiecare clasa.Stai linistit nu trebuie sa faci tu toate aceste lucruri, va organizati care sa sune din butoane sau care sa sune din clopotel.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.
depinde la ce sc esti...
din cls a 5 a esti de serviciu.
pai de servici... stay si suni de intrare la cls de pauza... cam atat :X:X:X:

fundita? puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt de serviciu esti din clasa a VII-a!
Trebuie sa suni de intrare/iesire!
Unul/Una dintre voi sa se plimbe prin scoala cealalta/celalalt sa ramana la parter iar la intrarea persoanelor "straine" chiar si parintii sa ceara date de pe buletin(nume, prenume, cnp)+ unde merge/la cine, ora la care a intrat in scoala si ora la care a parasit incinta scoliiwinking
In plus ar trebui sa aveti regulamentul afisat la parter si pe parcursul zilei ar trebui sa vina un profesor/diriginta/dirigintele sa va intrebe cate ceva din regulament!winking
Bafta :*
Adda love struck