| LuckyboyRO a întrebat:

Ce preferati la liceu geanta sau ghiozdan?

Răspuns Câştigător
| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Eu intru anul asta la liceu si mi-am luat geanta fiindca la noi in liceeu nu se agreeaza deloc ghiozdanele. Tu ce ti-ai luat?

14 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Mia mi-e rusine sa merg cu ghiozdan la scoala. Din clasa a8a nu mai merg cu ghiozdanul.Acum trec a11a.Eu merg la liceu cu posetahappy fundita?happy

| madalicious a răspuns:

Geanta. La mine in liceu asa se poarta, desi mai sunt si unii care poarta doar rucsac, sau ghiozdan.straight face

| AnnaMariaaa a răspuns:

Ghiozdan deoarece e mult mai lejer decat geanta, mai ales ca, cartile si caietele sunt grele.

| Bubbles a răspuns:

Depinde cum vrei uh... daca vrei sa te dai mare i-ati o geanta care sa iasa in evidenata daca nu i-ati un ghiozdan incapator... c o sa ai mult de carat

| alone a răspuns:

Geanta sau ruxac depinde d cum st inbracata:d

| ancutsa410 a răspuns:

Ghiozdanbig grin mie imi place mai mult

| AnnaMaryaaa a răspuns:

Pai in cazul tau ca baiat de preferat ar fi o mapa cat timp e cald, iar iarna ca sa nu iti inghete mainile cel mai bine ar fi un ghiozdan stil sport.

Sper sa te ajute raspunsul meubig grin

| ReveuseKaari a răspuns:

Ghiozdan.

| meryy a răspuns:

Ghiozdan pentru ca ofera mai multa siguranta coloanei vertebrale.happyhappyhappyhappyhappy

| LuckyboyRO explică:

Io am si geanta si ghiozdan si mapa pai pe cine sa aleg eu... ia sa vedem...

| Chyntia a răspuns:

Ghiozdanul deoarece e mult mai lejer mai ales cand ai multe ore si carti mari si grele si daca gasesti unul simplu e simai bine deoarece il poti personaliza cum vrei :X:XSi geanta e frumoasa dar nu stiu daca umarului tau ii convinelaughingfundita?:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pana acum am avut numai ghiozdan, inca din cls.I.La un moment dat am fost tentata de geanta, e mult mai moderna si mai `eleganta`sa zic asa, fie si pentru scoala.Problema e ca geanta vine oblic si sta cu toata greutatea pe un singur umar, ceea ce cauzeaza probleme de spate, si stramba umerii, unul il duce mai jos si unul mai sus, in fine; gentile nu sunt recomandate datorita cantitatii foarte grele care trebuie transportata.Ghiozdanele sunt mai lejere si iti asigura un echilibru constant, astfel incat nu vei avea probleme mari, si sunt si mai suportabile:d Fundi`?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

geanta

| Lulu_1757 a răspuns:

La scoala nu-i bine? am 12 ani si sunt in 6-a, eu fac alternativ. In general port geanta dar cand nu mai rezist iau ghiozdanul o zi - doua... Nu prea mai iau ghiozdanul pentru. ca acum o sa am mai multe ore, carti mai grele probabil si daca ghiozdanul e prea greu iti poate afecta coloana