| Doηηa a întrebat:

Ce rețea vi se pare cea mai bună dintre orange, cosmote, vodafone? De ce?
P. S eu sunt pe orange...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vodafone ofera multe minute gratuite dar si Cosmote e bun din cate am vazut prin ofertele care le au. Daca m-a bag pe Vodafone am minute gratuite pentru ca 2 din verii mei lucreaza la firma respectiva.

| arysa a răspuns:

Toate retelele sunt bune acum dep[inde pe ce retea sunt si cei apropiati tie, asta pentru ca fiecare retea iti da mii de minute in in aceeasi retea. Eu de exemplu sunt in Orange pentru ca toata familia mea +iubitul+prietena cea mai buna sunt tot pe Orange.

| lixu16 a răspuns:

Depinde i ce mod privest fiecare retea in parte
Cosmote sunt cei mai ok pe partea de abonamente normale (pret + oferta + minute) La cartela Vodafone vine tare din urma daca nu a si depasit cosmote deoarece mai nou doar unele tipuri de cartele la cosmote mai accepta extraoptiuni de 5 euro in timp ce Vodafone si chiar Orange au oferte foarte ok.
Orange are un mare + pe segmentul de smartphon in sensul ca la ei apar prima data noile modele din gama high ( i phone, tablete etc.) si tinand cont de pretul mare la liber all telefonului fac niste ofwete pe partea de smartphone destul de ok tinand cont de cat de evoluata e piata in acest moment.
In concluzie :
Cosmote e bun pentru ca au atras lumea de la inceput cu orerte foarte bune pentru acele vremuri ( desi acum au cam ridicat pretu la extraoptiuni) Abonamentele de voce sunt cele mai ok la ei dpv meu de vedere
Orange: conduce zic eu pe partea de abonament de date si servicii smartphone
Vodafone ( batranul CONNEX) este un serviciu ok in ceeace priveste cartelele la ab voce si data mai au de lucrat, preturile la telefoane destul d mari in compartatie c celelalte compani insa un + ar fi acela ca cei de la Vodafone dau si acele punce de loialitate chiar folositoare in unele conditii.
Vodafone are un mare plus ea fiind o comapanie multinationala; cosmote e vechiul cosmorom al nostru care din cate stiu eu activeaza doar pe treitoriul Greciei si Romaniei.
In concluzie cam fiecare dintre ele are segmentul ei de piata
Daca e sa spun ce prefer eu raspund Cosmote pentru ab si Vodafone pentru cartela. Ca sa vedeti cat de util e in ziua de azi un dlefon dual sim. O zi buna tuturor, Nmai bine TPU!

| Oanaa82 a răspuns:

Pentru abonament-Cosmote
Pentru cartela-Orange si Vodafone dar mai mult Orange