| anonim_4396 a întrebat:

Ce regim ar trebui sa manac pentru varicela? Ma intrebam daca pot manaca cereale, eu de obicei le manac fara lapte; Si ce anume as putea sa manc pe paine adica de ex: pateu, dar am auzit ca nu e bun pentru varicela.

Răspuns Câştigător
| Lorena_9308 a răspuns:

Din cate stiu eu ai voie sa mananci orice, se spune ca unele alimente nu sunt bune la varicela deoarece te mananca mai tare de exemplu de la lapte sau de la ciocolata, de pateu nu stiu, dar nu ai ce sa patesti. bea cat mai multe lichide si daca nu te simti bine atunci tine regim asa cat de cat, adica mananca putin si mancare mai usoara,, multe fructe. insanatosire grabinica!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
2) Daţi-i cât mai multe lichide, pentru a-l hidrata. Mizaţi pe supe de legume şi de pui, ceaiuri şi sucuri naturale, preparate în casă din fructe proaspete.
Sursa: http://www.libertatea.ro/......20944.html
Pa, pa.

| Adela50 a răspuns:

Eu am avut varicela acum 4 luni si am mancat orice.Tot ce mancam de obicei si n`am patit nimicTrebuie insa sa bei multe lichide si sa porti rosu.Se zice ca e bine sa porti rosu.Stai la caldurica si fa-ti de cap. Poti:sa stai pe calculator, sa te uiti la televizor, sa trimiti pe cineva sa-ti cumpere o gramada de reviste, sa faci curat unde n-ai avut timp, sa citesti carti etc.Insanatosire grabnicakiss

| Lala20 a răspuns:

Poti manca ce vrei chiar daca ai varicela! Funda?

| Lorena_9308 a răspuns:

Sa bei cat mai multe lichide! insanatosire grabnica!