| Anonima568 a întrebat:

Ce reprezinta pentru tine adevarul?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sinitar a răspuns:

Pentru mine adevarul reprezinta acel gen de lucluri care le spun sau le spui doar persoanelor de incredere.

| soraGrime a răspuns:

Ceva dureros uneori.

| Yryna14 a răspuns:

Adevarul e puterea de fi sincer, e ceea ce poate pe altii ii va durea, dar trebuie sa il spui deoarece cu cat tii mai mult, cu atat cand se va afla rana va fi mai adanca tongue

| LarisaMaria a răspuns:

Simplu. Adevarul inseamna realitatea... inseamna sa nu traiesti intr'o minciuna ( propria experienta ). Sa ti se arate totul asa cum e. Cel mai mult doare cand nu exista adevar intr'o familie. Adevarul in ziua de azi nu prea mai exista. pe zi ce trece gasesti mai multe minciuni...

Pe scurt : Adevarul este un mod de a trai. Daca traiesti in minciuna se duce de rapa TOT.