| Silly a întrebat:

Ce sa aleg? Marti de la 5 e serbarea fratelui meu la gradinita, e ultima lui serbare de Craciun la gradinita si in plus anul acesta are si un rol pricipal, si replici foarte grele.Tot de la 5 avem un fel de reuniune de Craciun, diriga a spus ca nu-si doreste altceva de la noi de craciun decat sa-i cantam la reuniune colinzi romanesti-ea fiind din alta tara- in plus ea anul acesta pleaca din tara si nu vom mai fi cu ea, deci este ultima data cand facem asa ceva... Iar acum eu trebuie sa aleg intre aceste doua lucruri, ambele foarte importante pentru mine, sa mai mentionez ca si fratele meu si diriga ar fi foarte dezamagiti daca n-as fi prezenta. Ajutati-ma... ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Du'te la serbarea fartelui tău, stai până spune câteva cuvinte, după care pleacă să cânţi colinde cu clasa. Aşa îi împaci pe amândoi.
Succes!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Indiferent ce ai alege unu tot dezamagit o sa fie, nu poti impaca ambele persoane asa ca prioritatea e familia...alege serbarea fratelui tau

| LalLyBoOmD a răspuns:

Pe fratele tau il vezi in fiecare zi, ii poti spune sa-ti zica replicile, sa vorbiti cat vreti, dar cu diriginta nu! Deci daca e ultima zi cu diriga alege-o pe ea! Familia ta se va duce la fratele tau (ca si cum ai fi si tu' sunteti o familie), dar la diriginta nu se duce nimeni din familia ta, asa ca doar tu poti merge (nu stiu daca ai inteles)! Alege-o pe diriginta! Pe fratele tau il vei vedea inca 10 ani dar pe diriga nu o vei mai vedea! Succes! fundita? PLZZZ

| MouSSEauChoColat a răspuns:

Daca as fi tu as alege ziua fratelui meu si asta pentru ca el ar trebui sa reprezinte cel mai important lucru pentru tine.Sigur, e ultima data cand o vei vedea pe diriginta dar ea tot va pleca

| Bris a răspuns:

Wow! Greu de ales familia sau diriga(colegi+distractie si toate cele).Pai eu sunt cam rece si eu am un frate(mai mare) nu prea ne intelegem, deci eu as alege faza cu diriga dar tu poate ti la fratele tau, atunci alegerea este serbarea de gradinita.

| William a răspuns:

Este o decizie grea, si sa stii ca mona are dreptate. Nu stiu ce sa faci, dar iti pot spune ce as face eu in locul tau, as da cu banul. Daca pica pajura mergi la serbarea fratelui tau, iar daca e cap mergi la reuniunea aia. Si daca se supara cineva pe tine zici ca ai dat cu banu si nu e vina ta.

| paolacool a răspuns:

Intr-adevar amandoua sunt foarte importante dar nu cred ca diriginta ta se va supara daca te duci la fratele tau la serbare.sange la pa nu se face! Succes! Fnda? laughing)