| EleM a întrebat:

Ce sa fac? Am prieten si ma iubeste destul de mult, dar eu nu il mai iubesc, deja nu ma mai atrage, dar totusi imi place inca, si ma exista un baiat care ma curteaza, e dragut, ma face sa ma simt bine.As vrea sa-i spun baiatului in fata ca nu mai e ca la inceput, dar nu pot, n-am curaj... Ce ar trebui sa fac?[Ms anticipat, Funda}

Răspuns Câştigător
| RominaMaria96 a răspuns:

Trebuie sa porti o discutie cu prietenul tau si sa-i spui ca nu e mai e ca la inceput. Daca pe cel care te curteaza il placi atunci nu ezita.
Nu are rost sa stai cu o persoana pe care nu o iubesti, insa daca mai ai inca sentimente nu iti recomand sa intri intr-o alta relatie. funda?big grin

1 răspuns:
| xAlice a răspuns:

Daca nu il mai iubesti,ar trebui sa-i spui,sau,intr-o zi,nu te va mai iubi nici el,nimeni nu poaTE STI. Daca mai e un baiat dragut care te curteaza,ar trebuie sa ii examinezi pe amandoi,care e mai dragut,si mai ne-golan [depinde,daca tie iti place golanhee hee],si,daca nu il mai iubesti pe asta,poate te va atrage mai mult celalalt,sau,depinde, poate nu vrei sa renunti la asta, dar e mai bine sa alegi singura happy