| 熊Panda熊 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu ma mai apuce somnul in timp ce citesc? N-am citit nici o carte cap coada semestrul asta fiindca ma apuca un somn puternic si nu ma mai pot concentra, si nu, nu citesc carti plictisitoare. Ce sa fac, mi-e ciuda foarte tare sad?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te ridici, faci cativa pasi, poate consumi chiar si niste fursecuri sau covrigei sarati, si dupa cateva minute de repaus reiei lectura. Succes.

| Peridava a răspuns:

1. Nu citi stind in pat.
2. Nu ai probleme cu ochii? Fa un control.

| Bibble a răspuns:

Nu mai citi in pat. Citeste la birou sau poate si in pat, dar nu culcat. Ai putea incerca sa citesti cartile pe calculator, eu am citit foarte multe carti pe calculator si se citesc si mai repede, dar nici nu cred ca ai putea adormi cu laptopul in brate sau pe scaunul calculatorului (stiu ca nu e un lucru bun pentru vedere)