| rousestarcool2002 a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de tata care ma verifica in fiecare seara temele pe acasa?
am 11 ani!

Răspuns Câştigător
| 2B a răspuns:

Buna! Am aceeasi problema ca tine! Bine eu am rezolvalt-o pe a mea! Am sa-ti dau acelasi sfat! Uite parinti nostri ne verifica la teme pentru noi,ca sa ne fie noua bine,ca sa nu luam noi note rele,sunt sigur ca el te verifica la teme pentru ca el stie ca tu nu le faci(sau nu le faci corect),si de aceea de verifica ca sa te ajute! Bun! Oricum ca sa scapi de treaba asta fa-ti de cateva ori temele, bine si corect fi tu cel care le prezinta la verificare, dupa el o inteleaga ca tu stii, si ca are incredere in tine si o sa te lase! Asa am facut eu si a functionat! Nu uita faza asta! fa-ti de cateva ori temele, bine si corect fi tu cel care le prezinta la verificare! Mult Success in continuare!

7 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna! Sincer, cred ca e foarte corect ceea ce face.Si exact, ai doar 11 ani.Esti inca mica.Sau deja vrei sa incepi cu prostiile? E foarte bine ca tatal tau iti verifica temele.Asta inseamna ca ii pasa de tine si ca te iubeste si are grija de tine.Succes!

| AtateaConditii a răspuns:

Las ca e bine sa te verifice dar sa te si ajute la teme.

| zurick a răspuns:

Clasa a IV-a sau a V-a?
Pe mine m-a controlat mama la teme pana in clasa a V-a.
Oricum tot ce poti sa faci e sa ii spui pur si simplu adevarul(si anume ca ti-ai dori sa aiba mai multa incredere in tine astfel incat sa nu te mai controleze la teme)Nu-i sfasia increderea adica dupa ce scapi daca te prinde va fi mult mai protector.Iar daca tot nu va fi de acord asta este ca doar nu te omoara.

| ElenaSA a răspuns:

Eu cred ca esti norocos sa ai un parinte care se ocupa de tine. Ma gandesc daca nu cumva aveai problema cu temele sau cu notele inainte. Poate ca are el un motiv sa te controleze.Nu te supara pe mine...

| rousestarcool2002 explică (pentru ElenaSA):

Anul asta invat un pic mai rau decit anul trecut si din cauza asta face mult scandal. nu evina mea ci a profesorilor

| Sociopat a răspuns:

Ai mei nu m-au ajutat/controlat niciodata la teme si uita-te acum la mine.Ascult muzica satanista, ma droghez, ma imbat ca porcu, am sotie si 8 copii si pun placerile mele pe primul loc.Nu am platit chiria de 1 an iar proprietarul mi-a zis ca ne lasa sa stam in pivnita din mila.Tu stii cum e pentru un barbat cu familie sa fie obligat de situatie sa accepte mila? E oribil si degradant! Nu trece seara in care sa nu plang si sa nu regret ca ai mei nu m-au controlat la teme.

| Public22 a răspuns:

Spune-i direct ca te descurci si fara ajutorul lui si ca nu mai esti un copil mic, care are nevoie de cineva care sa-l supravegheze tot timpul. intimitate tata.