| shanela a întrebat:

Ce sa fac cand ma simt singura, prietena cea mai buna tea tradat, iubitul tau se indeparteaza de tine ...ma simt atat de singurasad ajutati-ma sa depasesc starea asta please!cryingcrying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? Sa deschizi ochii. Daca prietena ta te-a tradat inseamna ca nu ti-a fost niciodata prietena.Inseamna ca trebuie sa-i dai ce merita si anume s-o tratezi cu indiferenta. Daca prietenul tau se indeparteaza de tine, probabil ca are si un motiv. Comunica cu el.Starea asta o vei depasi singura pentru ca este doar o perioada, iar tu esti puternica.Fa-ti prieteni care sa te aprecieze pentru ceea ce esti. Capul sus si nu sta sa suferi din cauza unor oameni care nu merita. Bafta!

1 răspuns:
| Luori a răspuns:

Pentru a depasi starea asta ai nevoie si de prieteni. Dar stii de care prieteni? Nu cei virtuali, care doar se cred si care oricum necesita timp sa-i gasesti, ci de cei care iti sunt alaturi, care-ti smulg un zambet pe care crezi ca nu-l ai, care te spijina si te ajuta la nevoie.
Sa te ajutam noi? Tu esti baza, tu trebuie sa fii puternica!
Maine e o alta zi, maine soarele va fi iar pe cer si zilele vor continua sa ramana asa. Prieteni care te vor trada vei mai gasi, persoane care sa te indeparteze mai exista, tu ramai mandra de cine esti si puternica. Cand vei descoperi ca ceea ce nu te doboara te face mai puternica, vei respira usurata.
P.S."te-a", "simt". Fii atenta la ore, lasa inaripatele sa aterizeze, acolo in capul tau.