| Etro a întrebat:

Ce sa fac dacă unii prieteni ma barfesc pe la spate? Eu sunt bună prietenă cu o fată iar acei prieteni ma acuză că îi spun orice îmi zic ei îi zic și acelei prietene (BFF).
Prietenii aceia au început sa nu ma mai suporte și sa ma bârfească între ei. Acum am rămas doar cu 2 prieteni. Eu ce sa fac? Sunt vreo 6 persoane ce mă bârfesc.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si daca te barfesc. ce?
Ce zici tu acum sunt copilari, si atat. Nimanui nu ii pasa (pe langa tine) ca acele persoane te barfesc. Cine se streseaza? Doar tu.

Daca cineva te trateaza urat... nu merita atentia ta. Doar daca chiar au dreptate. In rest, nu iti bate capul.

Succes.

| Andreeush a răspuns:

Poate că au și ei motivele lor să nu te suporte.
Ești sigură că nu ai greșit cu nimic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceia nu-ți sunt prieteni, draga mea, ci dușmani.
Recomandarea mea este să nu mai "dai din casă" chestii intime căci un secret odată spus, nu mai e secret.

| Michaeel a răspuns:

Toată lumea bârfește pe la spate, de asta în zilele noastre nu mai exista prieteni adevărați. Dacă te bârfesc înseamnă că ești importanta și îți dau atenție. Dacă te deranjează asa de tare nu poți face nimic decât sa nu mai fi prietenă cu ei.

| ViruseZ a răspuns:

Daca te bafesc, nu iti sunt prieteni! Eu zic sa le spui in fata, si sa nu iti mai pierzi timpul cu ele/ei.

| CatalinaNicoleta134 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, acele persoane care te bârfesc nu pot fi considerate niciodată prietene.În viață vei găsi mereu persoane care îți spun că sunteți prieteni când, de fapt acești "prieteni" te bârfesc pe la spate. Sfatul meu ar fi să, îți formezi un grup de câțiva prieteni adevărați și să ignori aceste persoane care ador bârfa.