| SupradozaDeViseXD a întrebat:

Cand ma duc la tara am niste fete cu care imi petrec timpul acolo, dar nu stiu daca ma pot baza pe ele. 1)Cum le pun la incercare ca sa vad daca imi sunt prietene sau vor doar sa imi afle secretele si apoi sa le raspandeasca, sa ma barfeasca cu alte persoane sau chestii de genu.(la noi la tara se barfeste foarte mult. Chiar si fetele cu care stau eu se barfesc pe la spate.)Sau nu neaparat asa ceva. 2)Cum stiu daca imi sunt prietene sau nu? 3)Nu ecsista un fel de reguli ale prietenilor sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| rockaholic a răspuns:

1. Inventează o povestioară mai picantă despre o relaţie de a ta si spune povestea aceasta fetelor, ai grijă! Zi-le să nu mai zică nimănui.
2. Dacă îţi sunt cu adevărat prietene nu îţi vor divulga secretul.
3. Prietenia se bazează pe: respect, încredere, sprijin, sinceritate, sentimente, înţelegere, comunicare, toleranţă, corectitudine, fidelitate, loialitate, onestitate.

2 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Pai. in primul rand tu mai mult de 11 ani nu ai. maxim 12
In al doilea rand am sa iti raspund si la intrebarea aceasta:

Spune-le o poveste IREALA. inventezi tu acolo o poveste. le spui sa nu o spuna nimanui, si atunci vei vedea cine iti este prieten sau nu, prietenia bazandu-se pe: incredere si sinceritate. bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal
cf
u
esti din iasi
stai la ra
u
vreau sa vb pe mess daca ai pc
la tara
sau stai in oras
ok
te pup
pa