| tara6112 a întrebat:

Hei!
Azi am aflat ca prietenii mei ma bârfesc...
Totul a pornit de la prietena mea a trimis o poza pe un grup whatsapp cu un prieten și a început să râdă de el sa zică "Ce faţă are! " și eu am zis ca nu a ieșit bine și să nu o posteze...
Ulterior mi-a zis sa tac, doar mie. Mi-a zis ca am faţă de spargator de lemne, iar eu i-am spus doar bine...
După zece minute de gandire i-am trimis un mesaj în care i-am spus ca dacă vrea să-mi zica ceva să-mi zică mie, nu altcuiva
Mi-a răspuns după o oră zicandu-mi ca sunt o scorpie și că o copiez pe prietena mea
A părăsit imediat conversația începând să mă bârfească cu prietena mea.
L-am întrebat cât de proastă ma crede și mi-a zis ca mult.
Eu am greșit ca i-am spus adevărul?
Ce ar trebui sa fac sa nu mi se mai întâmple?
M-am simțit destul de prost zicandu-mi ca o copiez cu tot ce face pe prietena mea... Deși nu m-a deranjat ca m-a făcut scorpie...
Dau funda

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Din cate stiu eu, daca cineva te vorbeste pe la spate, ala nu iti mai este prieten. Incearca sa nu-i mai bagi in seama. Tu sa-ti vezi de ale tale, incearca sa fii bun cu toata lumea, ajuta-i pe ceilalti,(astfel cei pe care ii ajuti, mereu vor pune o vorba buna pentru tine) si poate cu timpul vor inceta sa te mai barfeasca. Daca nu inceteaza cu obiceiurile astea prostesti, atunci integreaza-te in alt grup, fa-ti alti prieteni

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii!
Uite asa iti dai seama cati prieteni buni ai!

| OldSoul a răspuns:

Si tu nu ai nimic mai bun de facut decat sa stai sa-ti bati capul cu tot ce cred ceilalti?
Accepta, nu toti in viata te plac, unii nu te plac chiar si fara motiv.
Invata asta, si acomodeaza-te cu ideea, ca daca e sa le faci pe placul tuturor o sa ajungi sa-ti faci singura rau doar pentru a fi pe placul lor, si ghici ce? Si atunci se va gasi unu sa te vorbeasca de rau.

| Nemessys a răspuns:

De ce te stresezi cu asemenea specimene? Stii ce sunt aia? Sunt prieteni falsi! Nu merita sa fii suparata din cauza lor. Nici sa nu te prind ca-ti pare rau ca i-ai pierdut. Crede-ma, e mult mai bine. genul asta de oameni este deseori intalnit in viata. Eu iti sugerez ca pe viitor sa-i evitit si ai FOARTE MARE GRIJA ce prieteni iti faci si in cine sa ai incredere.

| NAT0 a răspuns:

Pe asta o plagiez „arată-i semnul perpendicular".

| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu-ti mai bate capul cu asemenea gunoaie cu doua fete.Fa-ti alti prieteni, dar adevarati, nu falsitati ca aceeia.Nu te mai consuma, fiecare vede ce vrea, daca asta e stilul tau, nu inseamna ca neaparat copiezi pe cineva.In viata vei mai intalni astfel de "prieteni" pe care trebuie sa-i ignori si sa fi indiferenta.