| madalina17 a întrebat:

Ce sa fac sa indraznesc sa fie eu? As vrea sa fac mai multe dar mereu ma gandesc la ce zic altii! Vreau sa fiu mai indrazneata sa nu-mi pese ce zic ceilalti! sfaturi folositoare, va rog, care merg la voi!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Ce este cu atitudinea asta de fata slaba de inger ? Fa lucrurile pe care le doresti ,pe care le simti atunci cand vrei. Fara sa-ti pese ca o sa fi judecata sau jignita. Invata sa ai mai multa incredere in tine, sa fii mai increzatoare .Nu toti suntem perfecti. Toti gresim si invatam sau nu din greseli. Invata din ele. Invata ca nimeni nu este perfect si nimeni nu are dreptul sa te judece . Tu esti asa cum esti si nu conteaza comentariile celorlalti. Incearca sa-ti alegi oamenii de langa tine cu grija ,nu ipocriti care te jignesc. Exista o vorba: naste-ma inainte sa ma judeci ! Asa ca fa tot ce iti doresti ,nu pierde momentul din cauza ca ti-e teama de parerea celorlalti .Mai tarziu o sa regreti .Sfaturi practice care sa functioneze ?Totul depinde de tine .Impune-ti asta. Ai mai mult curaj ," impinge-te" sigura de la spate .Raspunsul se afla la tine . Bafta !