| SummerRain a întrebat:

Ce sa fac sa nu fiu plictisitoare? Mentionez ca nu am simtul umorului foarte dezvoltat si nu ma prea pricep sa fac glume. Rog seriozitate. (am 16 ani)

4 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

Fii tu insati. nu e nevoie sa ai simtul umorului ca sa nu fii plictisitoare. Eu nu cred ca esti. Exista o multime de oameni care te plac asa cum esti, si nu te considera plictisitoare. Deci fii naturala si ai mai multa incredere in tine.

| gyovany95 a răspuns:

Nu trebuie umor ca sa nu fii plictisitor, depinde cu ce te descurci uh mi bine, adica incearca sa asociezi cee ce vezi cu ceea ce stii cel mai bine...nu trebuie sa a simtul umorului da spne chestii trasnite...si apoi glumele vin de la ceilalti.incearcahappy. Eu am un amic care in situatia ta, si el ca sa nu fie dat la oparte incearcamereu sa asocieze numerele masinilor de pe strada cu cate ceva, si e destul de ok, noi il vedem foarte de treabahappy

| mada_9093 a răspuns:

Buna! trebuie sa te bazezi pe calitatile tale si sa incerci sa iesi in evidenta prin ele. Fiecare om are calitati si defecte. Uite eu nu rad de obicei chiar daca toti ceilalti rad fiindca nu e stilul meu dar ei nu ma considera plictisitoare pentru ca eu vorbesc cu ei si nu pare ca si cum nu as rade fiindca nu ii plac sau ceva de genu asta. Tu sigur esti timida si nu prea vorbesti. Dar sa stii nici un om nu e plictisitor din fire si pentru ca nu se straduieste sa treaca peste timiditate (si eu eram asa dar nu aveam de castigat )asa ca fi mai indrazneata si arati calitatile tale si altora nu le pastra numai pentru tine.
As vrea sa te aud ca spui ca nu mai esti plictisituare si ca daca cineva are nevoie de ajutor in privinta asta esti cea mai potrivita sa il ajuti.
succes! si sa ai o zi buna fara plictiseala

| 009 a răspuns:

Incearca sa spui ce a ce sti...adica daca iti place scoala poti vb despre ce ai invatat acolo da cauta celemai interesante subiecte.cauta pe net chesti cu stiati ca, eu st o persoana care faceaglume destul de bune(zic eu)da mai bag uneori si cate o chestie de asta o sa vezi ca multa lume o sa vrea sa te asculta p. s. poti cauta de alea mai nostime
http://www.realitatea.net/......12.html=))