| mejustme444 a întrebat:

Ce să fac să nu mă plictisesc cât sunt de servici pe scoală(elevă)? fundă

Răspuns Câştigător
| ahlrh a răspuns:

Poți să-ți iei la tine un Mp3/4 telefon cu căști și să asculți muzică.
Să faci schimb de cuvinte (cum fac cu NOname „trade-words") cu amicul/amica de serviciu cu tine.
Mai poți să-ți iei caietele să-ți înveți ca să nu mai ai nimic pentru acasă.
Sau să le ceri după fiecare oră colegilor caietele ca să îți scrii lecțiile să îți mai eliberezi din program!
Să zbieri câta (ca să te amuzi) pe cei mici din școală, să se sperie.

SAU PUR ȘI SIMPLU STAI ACASĂ!

7 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Citește, fă-ți temele, ascultă muzică.

| BiaSiAtat a răspuns:

Astazi eu am fost
Doamnee ce m-am plictisit...imi venea sa ma dau cu capul de pereti dar macar am avut trei reviste! incearca sa citesti ceva sau sa iti iei un caiet de desen...Pup

| Fineness a răspuns:

Sa iti iei o carte de citit, jocuri, carti de jocuri, iar in pauza, daca poti, poti merge la magazin sa iti iei ceva de mancare!
Poti spune cu colegul\colega de serviciu multe bancuri etc...

| AlexandraSmiley a răspuns:

Sa iei telefonul la tine, si sa-ti suni prietenii care lipsesc, sau sa asculti muzica la casti, sau un oracollove struck. Funditaabatting eyelashes:*

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Te joci sarba pe pereti, nu sorry glumesc tongue
Poi, ca sa nu te plictisesti iti iei de mancare...(stiu ca suna ciudat...dar ai sa vezi ca e bine ) poti sa iti iei mp3/mp4/telefon
daca ai telefon de ultima generatie poti sa iti iei filme pe el si sa te uiti, eu asta fac dar eu am iphone tongue

| Izzﻵ a răspuns:

Buna kiss. Pai eu sunt a.7.a si am fost pana acum de 2 ori de servici. Prima data cu un baiat apoi cu pentru mea cea mai buna. Daca esti cu o fata puteti vorbi despre baieti, macheaje, haine etc... La mine la skl putem asculta muzica data mai incet, putem iesi afata si ne cheama ei din fata. E frumos. Sau poti chema pe cineva sa stea cu tine happy daca ai pe cineva care chiuleste toata ziua sau o renuntat la scoala, facultate, liceu. Poti sa te joci pe telefon, sa completezi oracole, sa desenezi, sa colorezi desene emo :X, sa vb la telefon (dar nu tare sa nu deranjezi secretara ) poti sta cu baietii - fetele care chiulesc laughing, te poti invoi de acolo si bagi o minciuna ( si tu te plimbi cu o pr ceva ). Sunt multe :X. Dar o sa te puna si la treaba. sa duci cornul si laptele sau merele la clase, sa mergi la magazin, sa mergi la licee sau scoli laughing. Bafta. Funda?

| Iris9908 a răspuns:

Si eu am fost de serviciu pe scoala si ca sa nu ma plictisesc am citit o carte, ma duceam pe la sala de sport, imi faceam temele si desigur ca profesorii ma puneau sa le cumpar ceva de la patiseria Georgi. Si CAM ATAT. funda?