| Debb a întrebat:

Ce sa fac sa scap de prietenul meu? Vreau macar o zi sa pot sta singura sa imi relaxez creierii. In orice secunda a zilei el vrea sa stam impreuna. Vine la mine acasa de la 13:00 pana la 23-24:00. Daca merg undeva cu famlia se auto-invita si vine cu mine, nu as putea zice "Nu veni, n-am chef azi de tine". Imi place compania lui, il iubesc foarte mult si nu ne certam cand suntem impreuna dar pur si implu am nevoie de ceva zile singura. Cand ma invita la el acasa si ii spun ca nu pot merge, vine el la mine. Chiar nu stiu ce scuze sa mai folosesc si ma simt prost sa ii spun "Lasa-ma, n-am chef de tine acum". Help me!

Răspuns Câştigător
| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Începutu' sună disperat...

Hm, spune-i că te sufocă şi că ai nevoie de spaţiu. Da' ai grijă cum faci asta, pentru că el s-ar putea să înţeleagă că nu-l mai iubeşti.
Dacă vă înţelegeţi aşa de bine precum spui, ar trebui să vorbiţi deschis despre orice subiect.
Spune-i că ai ceva important de discutat.
Explică-i faptul că simţi nevoie să ai spaţiu, să mai stai singură, da' asigură-l că sentimentele tale nu s-au schimbat.

Dacă începi să bagi scuze, o să se rupă totu'. El vrea doar să petreacă timpul cu tine, pentru că ţine la tine şi aşa mai departe, deci este logic că doreşte să stea cât mai mult în preajma ta.
Nu da vina pe el.

2 răspunsuri:
| dedeexde a răspuns:

Pf greu ha? pai po5ti sa i spui ca in ritmul asta o sa se termine reede relatia pentru ca, plictiseala, monotonia termina orice relatie, zii ca o sa fie destul timp in care o sa stati impreuna si ca trebuie sa luati o pauza, asa nu ajungeti nicaieri, din contra tu o a t plictisesti si o sa ajungi sa il urasti
incerca sa vorbesti

| Andreea5555 a răspuns:

Da tongue paii incerca sa ii spui ca ai nevoie sa te relaxezi un pic... :X ca ai nevoie de relaxaree ca bla bla chestii din astea! si spune-i ca nu e nevoie sa vina la tine ca te simti rau si nu a chef de nimic si din astea! laughing :X funda? msms